Українське “Розстріляне відродження” у фільмі “Будинок “Слово”. Нескінчений роман”

Українське “Розстріляне відродження” у фільмі “Будинок “Слово”. Нескінчений роман”
25.04.2024
241
9 травня 2024 року відбудеться прем’єра фільму “Будинок “Слово”. Нескінчений роман”.

Це драма українських письменників доби “Розстріляного відродження”, яких зібрали під дахом одного будинку в Харкові та змусили працювати на благо системи. Фільм розповідає про те, як комуністичний рай перетворюється на справжнє пекло з репресіями, розстрілами, втраченими мріями та життями. Історія заснована на реальних подіях. Хвильовий, Курбас, Яловий  — ми завжди пам'ятатимемо не тільки їх талановиті твори, але й трагічні долі.

Офіційний трейлер фільму створив засновник проєкту МУР Олександр Хоменко, в трейлері використовується музика гурту NAZVA.

5 фактів про фільм “Будинок “Слово”. Нескінчений роман”


1. У фільмі зібрався унікальний зірковий акторський склад

Головні ролі у фільмі зіграли В’ячеслав Довженко, Дмитро Олійник, Ніна Набока, Марина Кошкіна, Станіслав Сукненко, Юрій Одинокий, Валерія Ходос, Андрій Май, Юлія Чепурко, Костянтин Темляк, Геннадій Попенко.

2. Робота над фільм тривала 10 років

Ідея з'явилася ще в далекому 2013 році, коли більшість кіноспільноти робили акцент на російському ринку. Команда знайшла продюсерів, але зйомки довелося зупинити на 3 роки через брак коштів. Потім творчій групі вдалося завершити зйомки. Реліз фільму планувався на листопад 2022 року, але був скасований через початок повномасштабного вторгнення.

3. Команда розглядала 2 дати прем'єри фільму

Листопад, бо саме в цьому місяці 1937 року за 3 дні було розстріляно 1111 українських митців, більшість з яких були мешканцями Будинку “Слово”. А другий варіант — травень, оскільки 13 травня 1933 року день самогубства Миколи Хвильового.

4. Будинок “Слово” й досі є в Харкові

Але, на жаль, він постраждав під час ракетних обстрілів. Людям, які жили там в радянські часи, заборонялися говорити про те, що там відбувалося, а більшість — навіть й не знали про події.

5. Спочатку команда хотіла створити саме художній фільм, а не документальний

Творча група опрацьовувала велику кількість біографій, працювала в архівах, знаходила унікальні світлини та артефакти митців і в результаті це переросло в документальний фільм “Будинок “Слово”.

Режисер фільму Тарас Томенко каже: «Над цим проєктом я з командою працював понад 10 років. І недаремно. Це довга і непроста дорога повернення письменників “Розстріляного Відродження” із небуття». Отже, дивиться цю резонансну стрічку в кінотеатрах України з 9 травня.

Лайфстайл KISS FM: ще більше цікавого