The Weeknd звинуватив Grammy в корупції24 листопада американська Національна академія мистецтва і науки звукозапису оголосила список номінантів на престижну музичну премію Grammy 2021.

У жодній з категорій не був представлений зірковий співак The Weeknd, що викликало велику хвилю обговорення в музичній світовій спільноті та обурення прихильників канадського артиста.

Ситуацію гучно прокоментував і сам The Weeknd на своїх сторінках у соціальних мережах:

«Премія Grammy залишається корумпованою. Ви винні мені, моїм шанувальникам та прозорості галузі».

Дійсно, дуже дивно, що автор одного з найголовніших хітів цього року «Blinding Lights» й успішного альбому «After Hours» не потрапив до жодної з номінацій премії.

На даний момент в арсеналі платівки співака перемога на American Music Awards, а також перші позиції в авторитетних музичних чартах багатьох країн світу, зокрема в «Billboard 200», «Top R&B / Hip-Hop Albums» (Billboard), «Canadian Albums» (Billboard) та «UK Albums» (OCC).
На рахунку хіта «Blinding Lights» тріумф на MTV Video Music Awards в номінаціях «Найкраще відео» та «Найкраще R&В відео», а також на UK Music Video Awards в категорії «Найкраще інтернаціональне поп-відео». Окрім цього, пісня, як і альбом, очолювала вершини музичних чартів світу та отримала діамантові й платинові сертифікати у багатьох країнах.За інформацією видання TMZ з посиланням на власні джерела з оточення The Weeknd, організатори Grammy поставили артисту ультиматум: виступ на Супербоулі – фінальній грі сезону в професійному американському футболі, або в них на церемонії вручення премії.

Переговори щодо цього тривали декілька тижнів і за їх результатами обом сторонам вдалося прийти до компромісу, але впертість The Weeknd могла коштувати йому номінацій. Що саме розізлило керівників премії і чому вони вимагали ексклюзивний виступ – невідомо. Обидва шоу транслює телеканал CBS з тижневою різницею. Можливо, вони боялися, що перформанси будуть однаковими.

Ситуацію прокоментував Харві Мейсон-молодший – президент Академії звукозапису:

«Ми розуміємо, що The Weeknd розчарований тим, що не був номінований. Я теж був здивований і можу тільки поспівчувати йому. Його музика в цьому році була чудовою, а його внесок в музичну світову культуру в цілому гідний загального захоплення.

На жаль, з кожним роком номінацій стає менше, ніж гідних артистів. Але, будучи єдиною музичною нагородою, за яку голосують професіонали, ми продовжимо визнавати і відзначати досконалість в музиці, проливаючи світло на багатьох чудових артистів, що складають нашу глобальну музичну спільноту.

Ми були схвильовані, коли дізналися, що він буде виступати на майбутньому Супербоулі, і нам би дуже хотілося, щоб він також виступив на сцені Grammy тижнем раніше. Хочу внести ясність: голосування у всіх категоріях закінчилося задовго до того, як було оголошено про виступ The Weeknd у фіналі Супер Кубку, тому це жодним чином не могло вплинути на процес формування номінантів».


Однак, на думку видання Billboard, президент дещо лукавить, адже оргкомітет Grammy має можливість при рівних умовах в голосуванні по лонг-листу включати в деякі номінації тих артистів, яких вважає найбільш відповідними актуальному порядку денному. Це такі категорії, як «Альбом року», «Запис року», «Пісня року» та «Найкращий новий артист або музичний колектив». На голосування в жанрових номінаціях ніхто впливати не може.

Нагадаємо, що за свою творчу кар’єру The Weeknd вигравав 3 нагороди Grammy, а номінованим на неї був 10 разів.