Як створюються перукиВ наш час перуки є невід'ємною частиною життя багатьох людей. Засновник ательє по виробництву аксесуарів із натурального волосся SV Atelier (@sv_atelier) Сергій Воронцов поділився тонкощами процесу створення перук.

Починаємо з основи

Перука - складний виріб, виготовлення якого займає іноді цілі місяці, якщо мова йде про моделі ручної роботи. Ексклюзивні перуки для постійного носіння, необхідні по медичним показаннями або ж для відтворення певного образу, створюються ще довше. Все тому, що ключове завдання перуки - бути непомітною!

Кожен виріб складається з непомітної основи і волосся - штучного або натурального. Пасма можуть кріпитися до основи трьома способами:

• тамбуровка (ручна робота);
• треси (машинний спосіб);
• комбінована технологія.

Підготовка волосся

Натуральне волосся проходить кілька обов'язкових етапів підготовки перед тим, як потрапити до рук постижерів:

1. Збір. Для виготовлення дорогих перук преміальної якості використовують волосся, зрізане хвостом або пучком. Це дозволяє зберегти напрямок росту волосся і уникнути постійного заплутування локонів. Більш бюджетний варіант - «волосся, зібране з гребінців», і нижче ми розповімо, чому його не використовують для виробництва дорогих першокласних перук.

2. Очищення і калібрування. Усе волосся, що потрапляє в ательє або на фабрику, дезінфікується і очищається в спеціальному розчині. Далі локони упорядковують відповідно до довжини, структури, якості. Найбільш цінними вважаються дитячі пасма.

3. Підготовка. Волос людини складається з порожньої трубки і декількох рядів лусок, які розкриваються/закриваються. Щоб лусочки не зчіплювалися між собою, їх оброблюють спеціальними живильними розчинами.

4. Знебарвлення і фарбування. Частина волосся знебарвлюється і  забарвлюється в потрібний відтінок. Сама процедура фарбування нагадує процес в перукарні, але барвники використовуються більш лагідні, щоб зайвий раз не травмувати волосся.

5. Перемішування. Фарбоване волосся обробляють кардою. Це спеціальний гребінець з голками, який ретельно перемішує волосся. Не можна домогтися абсолютно ідентичного відтінку, фарбуючи волосся від різних людей і з різних зрізів. Та й наші природні локони не бувають одного тону. І щоб домогтися природного кольору волосся в одній перуці, волосся ретельно перемішують, в результаті чого колір натуральної перуки гарно переливається різними відтінками.Як шиють перуки: техніки кріплення


1. Тамбуровка. Пучок з 2-4 волосків вручну кріплять до основи на подвійний надійний вузлик. В якості основи використовують м'яку еластичну сіточку, що імітує шкіру голови і добре пропускає повітря. Дана технологія дозволяє відтворити натуральний об'єм і густоту волосся.

2. Тресси. Стрічка зшитого волосся нашивається на основу. В результаті волосся виглядає більш густими, оскільки кожен наступний ряд закриває шов попереднього. Мінус в тому, що напрям волосся не можна змінити - зробити проділ або зачесати локони в іншу сторону неможливо. Тому такі перуки коштують набагато дешевше виробів ручної роботи.

3. Комбінована техніка. В одному виробі поєднуються обидва методи кріплення волосся.

Партнерський матеріал