Що потрібно знати про VDS-сервер

В наш час існує багато віртуальних проектів, які передбачають дуже велике навантаження і потрібують як мінімум потужного жорсткого диска. Для зручної взаємодії із такими проектами є спеціальний хостинг. Професіонали звикли його називати VDS/VPS. Віртуальний VDS-сервер зазвичай використовують для розробки та публікації різних типів проектів. Наприклад:

  • форумів;
  • сайтів;
  • ігрових та стрімінгових сервісів.


Якщо ви маєте відношення хоча б до одного з перерахованих вище — вам точно варто прочитати цю статтю до кінця. З цього матеріалу ви зможете трохи більше дізнатися про специфіку роботи VDS-сервера і розібратися, що це взагалі таке.Що таке віртуальний сервер VPS

Якщо говорити дуже просто, то VDS - це та сама стаціонарна "машина", тільки десь на «хмарі» (тобто в хмарному сховищі). Вона є повністю автономною та незалежною від інших проектів на сервері, де вони разом мешкають. Такий віртуальний комп'ютер має свій жорсткий диск, оперативну пам'ять і навіть віртуальний процесор. Одна з його переваг у тому, що він коштує набагато дешевше, тому що він використовує не всі потужності фізичної машини. Незалежно від цього, хорошого VDS-сервера цілком достатньо для використання в роботі із середньо- та високонавантаженими проектами.

Але що таке “хороший VDS-сервер”? Давайте розбиратися разом.

Існує кілька способів якісної реалізації виділеного віртуального сервера. Від цього залежить не лише ціна введення, а й кілька інших факторів: його швидкість та ступінь автономності.

Віртуалізація буває кількох типів:

  • повна віртуалізація. Використовується гіпервізор - спеціальна програма, яка повністю імітує весь склад комп'ютера. Отже здійснюється створення майже повноцінної “машини” з автономної ОС. Віртуалізація такого типу дуже надійна і зазвичай використовується для високонавантажених проектів. Вона повністю незалежна, але потребує невелику частину ресурсу для створення емуляції апаратної частини;
  • паравіртуалізація. Така віртуалізація також використовує гіпервізор. Саме він здійснює зв'язок гостьової ОС із фізичним сервером. У цьому випадку використовується операційна система з модифікованим ядром. Віртуалізація такого типу менш автономна, але досить продуктивна, що дозволяє використовувати її із середньонавантаженими проектами.
  • на рівні операційної системи. Це теж добрий варіант віртуалізації, але тут всі сервери використовують одне ядро. Саме тому її можна назвати найменш автономною. Віртуалізація такого типу використовується із середньонавантаженими та менш потужними проектами.


Важливо знати, що будь-яка з перерахованих вище віртуалізацій все одно буде більш автономною і якіснішою, ніж звичайний віртуальний хостинг.

Переваги використання VDS-сервера

Як ви зрозуміли, одним із головних плюсів VDS-сервера є його автономність. Також важливо пам'ятати, що він має більшу свободу налаштувань та значно меншу ціну. Це якщо порівнювати з виділеним фізичним сервером. Взагалі основними перевагами VDS-сервера є:

  • можливість повністю автономно керувати сервером. Тобто можна включати, перезавантажувати та вимикати сервер незалежно від інших користувачів;
  • володіння ресурсами, які закріплені за хостингом. Це дозволяє працювати незалежно від інших віртуальних серверів, що функціонують на одній фізичній машині;
  • можливість майже повністю змінювати параметри та встановлювати програмне забезпечення незалежно від інших користувачів. Це дозволяє все якісно персоналізувати та зробити так, як буде зручно для власника.
  • можливість самостійно змінювати кількість ресурсів, які споживаєте. Йдеться про ті моменти, коли можна заощадити і відключити проект на якийсь час, поки він не використовується.


У наших реаліях автономність віртуального хостингу дозволяє не на словах відчути спокій за безпеку свого сайту або кількох майданчиків.

Хто може використовувати віртуальний сервер

Як уже говорилося на початку статті, якщо у вас є сайт, форум, ігровий сервіс або щось подібне, ви вже можете використовувати VDS-сервер. Також ви просто зобов'язані звернути увагу на цей вид хостингу, якщо:


ваш проект можна віднести до високонавантажених і ви стикаєтеся з активним трафіком;
є необхідність у детальному персоналізованому налаштуванні або додатковому програмному забезпеченні;
помітили, що вам вже не вистачає місця на віртуальному хостингу, і ваш проект дуже швидко росте та розвивається.


Якщо ваш запит підходить хоч до одного пункту, ви повинні розуміти, що у вас в команді має бути співробітник, який займатиметься адмініструванням віртуального виділеного сервера або скористається послугою хостингу, що адмініструється. Але зазвичай, як свідчить практика, цим займається орендар.

Партнерський матеріал