Як вибрати навушники для діджеїнга


Сьогодні наше життя важко уявити без сучасних девайсів та гаджетів. Яскравий приклад – навушники, які є практично в кожного.

Вони дозволяють слухати улюблену музику й цікаві подкасти дорогою на роботу та не заважати іншим пасажирам у громадському транспорті. Навушники допомагають глибше зануритися в атмосферу фільму під час його перегляду. Використовуючи їх на робочому місці, ми проявляємо повагу до своїх колег та не відволікаємо їх. А якщо гаджет ще й обладнаний мікрофоном, ми за його допомогою можемо спілкуватися з рідними та друзями. Крута річ, згодні?

Для представників деяких сфер діяльності навушники навіть є невід’ємним атрибутом. Наприклад, без них не обійтись діджеям та саунд-продюсерам. Для особистого користування навушники обрати простіше, а от до їх вибору для діджеїнга потрібно підійти серйозніше.

Купити навушники в Україні можна на будь-який смак та для будь-яких цілей. В онлайн-каталогах та на полицях магазинів представлений їх широкий вибір. Безліч брендів, різні типи, різноманітні технічні характеристики. Можна розгубитися!

Як же вибрати навушники для діджеїнга?

Хороші навушники – один з головних інструментів для діджея. Без них йому не обійтись, адже його основне завдання – це якісне та гармонійне зведення треків.

Для діджея дуже важливо утримати публіку на танцювальному майданчику. Окрім вдало підібраного музичного матеріалу для сету, це також вдається зробити за допомогою плавних та непомітних переходів між доріжками. Поки публіка продовжує танцювати та насолоджуватися запальними ритмами, діджей в навушниках вже працює над зведенням поточного треку з наступним. Для успішної реалізації цієї задачі й потрібні правильні «вуха». Ось на що варто звернути увагу при виборі навушників для діджеїнга:

Тип навушників

За типом навушники діляться на:
  • повнорозмірні
  • накладні
  • вставні
Багато діджеїв надають перевагу повнорозмірним закритим навушникам. Вони повністю закривають вушну раковину та максимально ізолюють діджея від навколишніх звуків, надаючи йому змогу в комфортних умовах заміксувати треки. Особливо це актуально, коли доводиться виступати в шумних клубах або великих фестивалях.

Накладні за популярністю серед діджеїв на одному рівні із повнорозмірними. На відміну від першого типу, вони не закривають вухо повністю, а накладаються на вушну раковину. Вони легші, але не поступаються за якістю звучання.

Також артисти можуть використовувати вставні навушники. Це зазвичай рідкі випадки. Вони щільно сидять у вушному каналі, забезпечуючи хорошу звукоізоляцію.

Всі три типи підходять для діджеїнгу, тому вибір залежить лише від вашого смаку.

Зручність навушників

Тривалість виступу діджея може тривати від однієї до декількох годин. Резиденти нічних клубів можуть бути за пультом протягом всієї ночі, а деякі діджеї навіть влаштовують шалені марафони, що тривають більше доби. В усіх перелічених випадках зручність навушників відіграє важливу роль, адже вони будуть використовуватися постійно. Навушники мають зручно сидіти на голові, не здавлювати її та вуха.

Перед покупкою варто звернути увагу на амбушюри та дужку. Амбушюри мають бути м’якими та не тиснути на вуха, а дужка для більшого комфорту – регульованою для контролю розміру.

Перевагою навушників буде їх ергономічність. Ідеально, якщо передбачена можливість складання динаміків та можливість прослуховування одним вухом.

Технічні характеристики навушників
  1. Частота (Гц). Звертайте увагу на цей параметр, щоб дізнатися який частотний діапазон здатна відтворювати конкретна модель. Класичний стандарт більшості навушників – від 20 Гц до 20 000 Гц. Людина вловлює звуки саме в цьому діапазоні, тому купувати «вуха» з вищими показниками для діджеїнгу немає сенсу, це не принесе ніякої користі.
  2. Потужність (мВт). Чим вище цей показник, тим менше спотворення звуку при гучному відтворенні. Максимальна потужність 3 000 мВт фактично не спотворює його. Вартість навушників з високою вхідною потужністю зазвичай вище.
  3. Чутливість (дБ/мВт). Навушники з високим показником чутливості видають вищу гучність. В основному діджеї грають на галасливих подіях, тому він має бути не нижче 100 Дб. Слід пам’ятати, що тривале та регулярне прослуховування гучної музики може зашкодити слуху, зокрема діджеям, які люблять навалити під час свого виступу.
  4. Опір (Ом). Чим нижчий опір, тим джерелу звуку легше «розкачати» навушники. Таким джерелом у діджея може бути мікшер, контролер або звукова карта. Значення цього показника для діджейських навушників коливається від 30 до 90 Ом.

Партнерський матеріал