Як довше зберегти красивий букет

Букет квітів – це завжди приємний подарунок на свято, для коханих або для себе. Вони чудово доповнять інтер’єр домівки або подарують гарний настрій всім в офісі. Якщо ви плануєте замовити красивий букет квітів і бажаєте, щоб він довше приносив радість, ми маємо йому трішки допомогти. Тож ділимося з вами короткою інструкцією по догляду, яка підійде для найпоширеніших видів квіток.

Природно, що букет зрізаних квітів, з часом, почне в’янути. Для повноцінного розвитку квітки однієї лише води недостатньо, адже коренева система відсутня і стебла швидко закупорюються. Є багато правил та лайфхаків для підтримки їх життя, але ми зібрали найдієвіші.

Підготовка

Важливо, щоб букет був свіжим. Це легко визначити за кількома критеріями:

  • Листочки пружні, без плям та не сухі;
  • Стебло також пружне та не розм’якле у воді;
  • Бутон твердий, а крайні пелюстки не відірвані;
  • Наявність додаткового декору може бути прикриттям для вже неякісної квітки, тож квіти потрібно обов’язково перевірити.

Якщо вам зустрівся букет з перерахованими ознаками, краще відмовитися від нього та підібрати інший.

Коли квіти вже потрапили з вітрини у вашу домівку, вони мають пройти певну адаптацію до температури приміщення. Відкладіть їх хвилин на 20.

Вода

Поки квіти звикатимуть до нового середовища, наберіть воду і дайте їй настоятися. Якість води важлива, тож якщо ви додасте воду з-під крану, вона має бути настояною, щоб жорсткі елементи осіли на дно і квітка ними не живилась.

Перед тим, як поставити букет у воду, обов’язково зніміть обгортку та підріжте стебла на 1,5-2 сантиметри. Також важливо очистити стебло квітки від листя, щоб воно не занурювалось у воду, адже це лише забруднить її та прискорить в’янення рослини.

Здавалось, що просто поставити у воду – достатньо, але і тут є певні особливості. Кожна квітка має власний «апетит» і для того, щоб вода не стала згубною для неї, варто дотримуватись двох основних мір. Квіти з роду цибулевих (тюльпани, гіацинти, гладіолуси і т.д.) не потребують багато води, слід лише перевіряти її наявність та доливати її за необхідності. А для таких квітів, як троянди, хризантеми, гортензії, потрібно покрити водою половину стебла.

Чиста посудина не менш важлива для сприятливого середовища для квітів. Промийте вазу антибактеріальним засобом перед оформленням у ній букету.

Окрім основних порад, описаних вище, можна допомогти квітам у наступний спосіб:

  • Додати спеціальний засіб для підживлення квітів. Його можна придбати у магазині флористики;
  • Опускати квіти у прохолодну ванну, коли замінюєте їм воду;
  • Бризкати листя водою для підтримки вологи. Важливо не потрапляти на бутон;
  • Уникати сусідства квітів з фруктами, адже вони прискорюють дозрівання.
Це трішки довше, аніж просто поставити у воду. Проте кожен матиме можливість відчути себе справжнім майстром флористики, а квіти будуть вдячні за такий догляд і даруватимуть радість своєю красою і ароматом.

Партнерський матеріал