Як прати зимовий одяг в машинці автомат: поради господині

Здається, що весна давно завітала до нас, справа йде до літа. Але погода продовжує дивувати сюрпризами, сніг у квітні не є чимось дивовижним. Тому доводиться тримати під рукою різний одяг, щоб одягатися по погоді. Коли ж тепло нарешті прийде, зимові речі можна відправити у шафу до наступного сезону. А щоб вони мали гарний вигляд, їх варто випрати. Якщо у вас сучасна та містка пральна машина, котру можна замовити тут в інтернет-магазині “Цитрус”, прання верхнього одягу не повинно викликати проблем.


Перемо зимовий пуховик правильно

Утеплювачі – чи то натуральний пух, чи синтепон – мають звичку збиватися до купи під дією вологи. Аби уникнути цього під час прання, треба дотримуватися наступних рекомендацій:
 • уважно вивчаємо етикетку на одязі, де вказано, чи дозволене автоматичне прання й за якої температури;
 • якщо підкладку можна відстібнути – знімаємо її для очищення за допомогою парогенератора чи звичайною праскою з функцією парового удару;
 • вивертаємо пуховик навиворіт, можна вивернути й кишені, але деякі господині закривають їх на застібку – це не критично;
 • додаємо делікатний мийний засіб та встановлюємо потрібний режим прання;
 • аби пух не збивався до барабана додають тенісні м’ячики.
Після основного циклу прання вмикають режим ополіскування, віджимання встановлюють на невеликі оберти. Сушити пуховик на балконі під прямими сонячними променями небажано. Краще повісити його на плечиках у тіні. Він має повісити декілька діб у такому стані. Час від часу пуховик трохи збивають, щоб пух не утворював грудки. Якщо помітили якісь отвори чи порвані шви, зашийте негайно, щоб наповнювач не вивалився крізь них.

Перемо теплі речі із вовни та синтетики

Вовна належить до делікатних тканин. Багато господинь надають перевагу пранню власноруч, але можна використовувати й режим “Вовна”. Якщо йдеться про вовняне пальто, рекомендації наступні:
 • вивчаємо етикетку;
 • встановлюємо режим “Вовна”;
 • максимальна температура води – не вище за 30°C;
 • використовуйте рідкий мийний засіб з щадною формулою;
 • віджимання на невеликих обертах, сушіння не варто використовувати.
Сушать також на плечиках у тіні. Прасування не рекомендується, можна обробити парою з парогенератора або звичайної праски.

Так само роблять з вовняними светрами та іншими теплими речами з натуральних тканин. Якщо матеріал містить домішки синтетики, треба вибирати відповідний режим, що вказаний на етикетці. Ополіскування після основного циклу прання допоможе змити сліди від прального порошку.


Загальні поради щодо прання зимових речей

Якщо маєте речі з натурального хутра та кашеміру, автоматичне прання для них заборонене. Це ж стосується одягу зі шкіри, замші, нубуку. За можливості їх краще віднести до пральної чи хімчистки. У домашніх умовах можна використовувати спеціальні спреї та засоби для видалення забруднень.

Якщо йдеться про речі з інших матеріалів, варто прислухатися до таких порад:
 1. Перевіряйте вміст кишень, застібайте їх на ґудзики чи блискавки;
 2. Великі речі перуть поодинці;
 3. Правильно підбирайте мийні засоби – краще рідкі або у гранулах, що не залишають плям;
 4. Сушити в машинці не можна, вішайте на м’які плечики, щоб одяг розправився;
 5. Прасування не рекомендоване, можна лише обробляти парою.
Завдяки виконанню цих порад зможете наступного сезону витягти із шафи зимові речі, що мають гарний вигляд та приємно пахнуть.

Партнерський матеріал