Як вибрати пускозарядник для аккумулятора для туризму та аварійних ситуацій

Зарядний пристрій для автомобільних акумуляторів – важливий елемент автомобільної електроніки для  забезпеченя стабільного живлення транспортного засобу. Але як обрати найбільш підходящий для своєї машини? 

У цій статті ми розглянемо різні види зарядних пристроїв, їх конструктивні особливості та функціонал. Щоб ви могли обрати, яка зарядка для акб підійде саме вам.Які існують види зарядних пристроїв? 

Існує два типи зарядних пристроїв - передпускові та пускові, кожен з них має свої особливості, які варто враховувати при виборі.

Пускові (Пуско-зарядні)

Пусковий пристрій є оптимальним вибором для тих, хто регулярно використовує автомобіль та має довгі поїздки. Він може не тільки заряджати акумулятор, але і допомогти запустити двигун, якщо він не може самостійно завестися.Передпускові 

Передпускові пристрої, зі свого боку, більш придатні для зарядки акумуляторів в менших транспортних засобах, таких як мотоцикли, скутери або легкові автомобілі. 

Незалежно від того, який тип зарядного пристрою ви оберете, важливо звернути увагу на його конструктивні особливості.

Які існують типи конструктивних особливостей зарядних пристроїв? 
  • Імпульсний
  • Трансформаторний
  • Інтелектуальний
Імпульсні

Досить ефективна та корисна зарядка для акумулятора для тих, хто часто користується автомобілем та залежить від його надійності. Особливістю імпульсних зарядних є те, що вони працюють за принципом "імпульсного заряджання", що дозволяє зберігати акумулятор у гарному стані та подовжувати його термін служби. Для заряджання використовуються короткі інтенсивні імпульси струму, які дозволяють відновлювати рівень заряду батареї, навіть якщо вона дуже розряджена.

Трансформаторні

Це ще одне поширений зарядний пристрой, який має високу надійність та стійкість до перепадів напруги. Його основна перевага полягає у забезпеченні стабільного струму та напруги, що дозволяє безпечно заряджати різноманітні пристрої. Однак вони мають меншу швидкість зарядки порівняно з іншими типами та можуть бути більш громіздкими, що є недоцільним для подорожей.

Інтелектуальні

Сучасна зарядка для машини, яка має додаткові функції та можливості. Наприклад, вони здатні автоматично розпізнавати стан зарядки акумулятора та підлаштовувати режим роботи відповідно. Інтелектуальні зарядки також забезпечують захист від перевантажень та коротких замикань, а також мають вбудований амперметр.

 

На які додаткові функції треба звернути увагу? 

Однак, вибір зарядного пристрою для автоакумулятора залежить від багатьох факторів, зокрема від авто та його потреб у зарядці. 
  • Варто звернути увагу на довжину кабелю, щоб він міг зручно підключатись.
  • Мінімальна ємність (А/ГОД) повинна відповідати ємності акумулятора, щоб забезпечити його повне зарядження. 
  • Вольтаж (V) повинен відповідати напрузі акумулятора, щоб уникнути його пошкодження.
  • Також варто звернути увагу чи є  захист від перевантаження та, чи наявний вбудований  амперметр. Захист від перевантаження забезпечує безпеку зарядки, а вбудований амперметр дозволяє контролювати струм.
Загалом, зарядка для акумулятора є необхідним приладом для кожного автовласника. Вибираючи, варто звернути увагу на тип пристрою, його функціональні можливості та важливі фактори, які забезпечують його ефективність та надійність. Таким чином, ви зможете зберегти свій автоакумулятор в гарному стані та уникнути незручностей у майбутньому.

Партнерський матеріал