Весілля під час війни: чи потрібні заява, церемонія та обручки

Весілля під час війни: чи потрібні заява, церемонія та обручки
19.06.2023
2714
Повномасштабне вторгнення росії змінило життя українців, але є речі, на які навіть війна не має впливати. Навпаки, чим більше небезпека – тим сильніше кохання і яскравіше почуття. Весілля зараз не відкладають на майбутнє, адже бути щасливим треба тут і зараз.

Сторіччями весіллю передували певні дії: треба було придбати обручки, пошити білу сукню, приготувати посаг чи викуп, замовити бенкет, запросити всіх родичів та друзів… Чи змінилось щось у весільних традиціях?

Як подати заяву про реєстрацію шлюбу

Раніше нареченим обов’язково було йти до ДРАЦС (органу державної реєстрації актів цивільного стану), щоб особисто подати заяву. Зараз це можна зробити просто в «Дії». Для цього потрібно:
  1. авторизуватися;
  2. перейти у розділ «Сім’я»;
  3. обрати послугу «Заява про шлюб», заповнити заяву;
  4. сплатити адміністративний збір;
  5. підписати заяву електронним підписом.
Далі ваша половинка отримає повідомлення і також поставить електронний підпис. Звісно, варто заздалегідь зробити традиційну пропозицію, щоб не надто здивувати кохану людину. Але сказати «так» тепер можна однім кліком.

Для військовослужбовців, нацгвардійців, прикордонників, інших військових, поліцейських та навіть деяких працівників охорони здоров'я існує спрощена процедура, коли заява подається безпосередньому командиру чи керівнику.


Скільки часу треба чекати

  • Звичайна реєстрація шлюбу проводиться після закінчення одного місяця з дня подання заяви. Як і раніше, є виключення з правил для вагітних чи мам, які щойно народили дитину, а також якщо є безпосередня загроза для життя нареченої або нареченого. Тоді реєстрація відбудеться в день подання заяви, без додаткових витрат.
  • Ще за мирних часів з’явилась комерційна послуга «Шлюб за добу», яку впровадили в більшості міст України. Але під час дії воєнного стану вона призупинена.
  • Військові та інші категорії українців, які подали заяву командиру чи керівнику медичного закладу, саме від нього отримують відповідний акт, який потім реєструється в ДРАЦС. Більш того, реєстрація такого шлюбу може відбутися без особистої присутності одного чи обох наречених, за відеозв’язком. Але обмінятися обручками та поцілунком – це безцінна мить, тому варто все ж таки побувати на власному весіллі.
Скільки зараз коштує весілля

Обов’язково доведеться сплатити державне мито у розмірі 0,85 копійок.

Послуги органу ДРАЦС за вибором наречених коштують по-різному – від скороченого обряду за 481 грн. до найдорожчого «виїзна реєстрація у вихідні» за 3664 грн. Якщо ж обряд проводить бойовий командир чи керівник воєнного шпиталю – про гроші, звісно, не йдеться.

Колись найбільші витрати йшли на бенкет та весільну подорож. Зараз більшість українців відмовляються від пишних свят чи відкладають їх на "після перемоги". Або святкують за економ-варіантом. Тим більш, багато дівчат одружуються не в білих сукнях, а в пікселі. Але є символ, від якого не варто відмовлятися. Це – весільні обручки.


Чому обручка так важлива


Традиція обмінюватись обручками з’явилась за часів Стародавнього Єгипту та Стародавної Греції. Це символ вірності та одночасно оберіг. Округла форма, що не має початку та кінця, означає нескінченність та вічне кохання, а благородний метал є символом чистоти та непорочності.

В західної традиції є жіноча каблучка для заручин і обручка для церемонії шлюбу, які далі носять на одному пальці. В нас частіше обирають одну прикрасу, яку потім носять не знімаючи на безіменному пальці правої чи лівої руки. Втратити обручку вважається поганою прикметою. Змінювати під час одного шлюбу також не рекомендують. Тому обирати прикрасу на все життя треба ретельно.  

Великий вибір обручок сучасного дизайну є на сайті мережі «Ювелірна Карта». В інтернет-магазині можна придбати вже готові прикраси або замовити під індивідуальні побажання: вказати розмір, доповнити камінням, змінити метал/вставки. Зручна доставка та можливість придбання в кредит – додаткові переваги мережі «Ювелірна Карта».

Тож, не відкладайте життя на потім – одружуйтесь, кохайте та будьте коханими!

Партнерський матеріал