Як правильно зняти та встановити свічки розжарювання

Як правильно зняти та встановити свічки розжарювання
27.06.2023
2537
На відміну від бензинових двигунів, дизельні двигуни оснащуються свічками розжарення, а не запалювання. Зумовлено це тим, що для займання дизельного пального не потрібна іскра, а достатньо нагрівання до температури спалаху. Щоб її досягти, горюча суміш стискається, внаслідок чого підвищується температура. Але при запуску двигуна на холодну цього недостатньо, а тому спалахнути дизельному пальному допомагають свічки розжарення. Вони розігріваються до 900 градусів, нагріваючи камери згоряння, а завдяки цьому температура дизельного пального досягає необхідної позначки.

Ці вироби працюють приблизно 1-2 хвилини та відключаються, коли робочі циліндри нагріваються так, що займання горючої рідини протікає без допомоги свічок. Як і багато інших деталей двигуна, свічки розжарювання на дизель вважаються розхідними матеріалами. Це пов'язано з тим, що попри заяви виробників про термін служби близько 100 000 пробігу, рекомендується змінювати їх кожні 20-30 тисяч кілометрів. Придбати їх можна в магазині, де ця продукція представлена ​​безліччю відомих виробників.Чому свічки на дизельний двигун необхідно міняти

Причин непрацездатності цих виробів може бути кілька.
  • По-перше, це розширення чи деформація контактного стрижня.
  • По-друге, у місці з'єднання контактного наконечника з корпусом свічки присутній рясний нагар.
  • По-третє, контактний стрижень оплавлений.
Все це означає, що потрібно купити свічки розжарювання для дизеля, оскільки старі не працездатні. Так відбувається у кількох випадках. Наприклад, були встановлені вироби, які не підходять для двигуна, оскільки не розраховані на величину бортової напруги автомобіля. Також проблеми часто виникають при некоректній роботі системи упорскування або збоях у роботі бортового комп'ютера. Якщо силовий агрегат має велике зношування, на свічки може потрапляти моторна олива, що теж веде до перерахованих вище наслідків.

Як встановлюються свічки розжарювання для автомобіля

Попри зовнішній стан свічок каління, рекомендується змінювати їх комплектом, а не поштучно. Процес установки починається з демонтажу непрацюючих виробів і протікає в наступній послідовності:
  • Зняття захисту – через те, що свічки розжарювання для автомобіля знаходяться у верхній частині ГБЦ, їх накривають захисною кришкою із пластику, яку необхідно зняти перед початком робіт.
  • Від'єднання живлення – відключається мінусова клема АКБ, а також високовольтний провід від контактного стрижня.
  • Викручування свічок – за допомогою стандартного ключа-тріскачки вироби викручуються зі свічкових отворів. Робиться це так, щоб не зламати її та не зірвати різьблення.
  • Зачистка контактів – перед встановленням нових свічок необхідно зачистити контакти високовольтних проводів.
  • Видалення забруднень з отворів свічок – за допомогою штатної розгортки видаляється нагар. Перед початком роботи розгортку рекомендується змастити моторним мастилом.
  • Вкручування нових свічок – виконується за допомогою динамометричного ключа, оскільки момент затягування не повинен становити понад 15 Нм.
Після того як свічки на дизельний двигун встановлені, необхідно здійснити підключення живлення у зворотній послідовності. Спочатку підключаються високовольтні дроти до контактних стрижнів, а потім мінусова клема акумулятора.

Партнерський матеріал