Як врятуватися від спеки

Як врятуватися від спеки
20.07.2023
3748
Жителі багатьох країн потерпають від виснажливої літньої спеки, подекуди температура повітря б'є рекорди всіх попередніх років. В Україні синоптики також прогнозують спекотні дні, а за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я такі високі температури здатні нанести суттєву шкоду здоров'ю. Розповідаємо, як пережити найспекотніші дні літа.

Уникайте перебування на вулиці вдень

Перенесіть усі важливі зустрічі в онлайн-формат, або ж на ранок чи вечір, коли сонце не таке агресивне і температура не така висока. Якщо доводиться бути на вулиці, перебувайте в тіні. Не забувайте також, що залишати дітей та тварин в припаркованій автівці вкрай небезпечно.

Подбайте про одяг

У спекотну пору люди часто роблять поширену помилку, вибираючи максимально відкритий одяг. Насправді ж краще надавати перевагу одягу з довгими рукавами, він має захищати вас від сонячних променів. Також вбрання має бути світлим, з натуральної тканини та не обтяжувати рухів.
 

Підбирайте аксесуари

Не забувайте захищати очі та шкіру обличчя - у цьому допоможуть якісні окуляри та капелюх з широкими полями. Також вибирайте засоби для шкіри з сонцезахисними фільтрами.

Напої

Завжди тримайте біля себе пляшку чистої води та робіть по кілька ковтків принаймні кожні півгодини. Підійде також домашній лимонад без цукру, прохолодний чай, а от від енергетичних напоїв, міцного чаю, кави, алкоголю та солодких соків краще відмовитися - вони сприяють зневодненню організму та не допомагають втамувати спрагу.

Зберігайте прохолоду в приміщенні

Закривайте вікна шторами чи жалюзі, використовуйте нічне повітря, аби охолодити домівку. Будьте обережні з кондиціонером - сильний контраст між холодом та спекою не є корисним для здоров'я, а нерівномірний розподіл холодного повітря підвищує для вас ризик застудитись. Також не залишайте вентилятори та кондиціонери увімкненими, якщо виходите з дому.


Уникайте фізичних навантажень

Значні фізичні навантаження підвищують температуру тіла, тому і ризик перегрітись теж стає вищим. Особливо небезпечними є тренування та фізична робота на сонці.

Що ж до гарячих музичних новин - нещодавно PROBASS ∆ HARDI представили Україну на параді до Дня Незалежності США.