5 подкастів для апгрейду вашої англійської від Cambridge.ua

5 подкастів для апгрейду вашої англійської від Cambridge.ua
25.08.2023
4256
Систематичні заняття із професійним викладачем — це те, на чому базується ефективне вивчення англійської мови. Однак, завжди можна робити більше. У цьому випадку — додавати до основного навчального процесу самоосвіту.

Самостійно розвивати мовні навички можна весело і цікаво, якщо підібрати правильний підхід. Один з таких — подкасти. У цій статті ви знайдете назви найбільш популярних та корисних подкастів про англійську мову, які можна легко знайти в інтернеті, і з якими ваші навички розвинуться до нових рівнів.

Чому подкасти — це ефективноМожна вивчити багато граматичних правил, але так і не навчитися їх використовувати у спілкуванні. Тому аби розуміти співрозмовника, логічно будувати речення, ставити правильні наголоси та вживати відповідну лексику, потрібно слухати, як говорять англійською мовою native speakers.

Отже, подкасти — це гарне тренування listening skills. Завдяки прослуховуванню ви зможете:
 • навчитися розрізняти акценти та різні вимови;
 • розуміти слова без перекладача за контекстом;
 • відчувати та відтворювати логічні наголоси у реченнях;
 • вивчати сталі мовні конструкції та ідіоми.
А ще, легко вивчити нові правила, якщо ці подкасти присвячені англійській мові. Отож, перейдемо до рекомендацій.

5 подкастів для вивчення англійської мовиПерший у переліку — Espresso English Podcast. Тут ведуча лаконічно пояснює різницю між певними виразами, значення ідіом та граматичні нюанси. Окрім короткого пояснення додаються ще й приклади речень.

Найбільша перевага цього подкасту у тому, що кожен його епізод триває від 1 до 2-х хвилин. Тобто на нього можна виділяти час щодня і навіть за такий короткий період вивчити правило, яке наблизить до англійської, як у носіїв мови.

6 Minute English — це серія подкастів від BBC з 6-хвилинними епізодами, кожен з яких присвячений певній темі: кліматичні зміни, щастя, рослини, їжа, музеї чи лінь. 

Перевага цього проєкту в тому, що в одному місці можна і послухати подкаст, і прочитати його текстову версію. А ще відповісти на контрольне запитання та вивчити підбірку ключових термінів з епізоду. 

Більш тривалі епізоди можна знайти у Learn English Podcast by the British Council. Вони вирізняються такими перевагами:
 • епізоди поділені на різні рівні англійської;
 • до кожного є повна текстова розшифровка;
 • доступний тест та завдання для перевірки розуміння епізоду. 
Крім того, ви можете подискутувати ще й у коментарях з іншими користувачами на тему епізоду, та, наприклад, отримати відповіді на певні питання.

Наступний у списку рекомендацій — VOA Learning English Podcast. На відміну від попереднього, який спрямований на вивчення британської англійської, з цим подкастом ви можете вивчати американський варіант мови. 

У повільному темпі ведучі розповідають про новини, історію, спорт, культуру, мову та інші актуальні теми, усе — з акцентом на вивчення англійської. 

Крім того, ви можете слухати інші подкасти від VOA, які, однак, складніші для розуміння і охоплюють теми, не зачіпаючи вивчення англійської мови.Наостанок шукайте подкаст All Ears English Podcast, якщо хочете сконцентруватися на бізнес-англійській. Тут ви дізнаєтесь таке:
 • лексика та вирази для офіційного спілкування;
 • вирази для презентацій, бізнес-зустрічей та переговорів;
 • методи вийти із незручних ситуацій англійською;
 • різниця між сталими мовними конструкціями та їхнє значення. 
Крім того, у розмовах між ведучими можна ще й почути більше про життя в Америці, культуру та навчання. 

Отже, вдосконалюйте свою англійську з цими подкастами. А відпрацьовувати навички ви можете на курсах Першого Кембриджського центру https://cambridge.ua/.

Партнерський матеріал