5 правил безпечної та комфортної експлуатації навушників

5 правил безпечної та комфортної експлуатації навушників
28.09.2023
3793
Прослуховування музики в навушниках — чудовий спосіб розслабитися та відрефлексувати емоції, накопичені за день. Щоправда, якщо використовувати «вуха» неправильно, можна зіштовхнутися з неприємними наслідками. Серед них болісні відчуття в вушних раковинах, і навіть хвороби. Щоб убезпечитися від проблем, необхідно дотримуватися п’яти рекомендацій. 

Правильний вибір навушників

Перше і найважливіше — якість конструкції. Моделі з крихких матеріалів краще обходити стороною. Вони не витримують навіть найменших механічних впливів, тому наражають власника на небезпеку. Дрібні уламки можуть потрапити в вушний канал та заподіяти травми. 

Перед купівлею навушників варто переконатися, що вони міцні та надійні: зібрані без люфтів та з акуратними «швами», якщо їх передбачено конструкцією. Стійко витримують будь-які перипетії навушники АірПодс. Вони доступні у таких форматах:
  • компактні бездротові вкладки, 
  • вакуумні з м’якими амбушурами,
  • повнорозмірні накладні. 

Регулярне очищення від забруднень

Поверхня навушників (особливо — гумові або силіконові елементи конструкції) — сприятливе місце для розмноження бактерій. Саме тому вона потребує особливого догляду, а точніше — ретельного очищення. В ідеалі — протирання після кожного використання. Прийнятний варіант — хоча б раз на тиждень. Привести навушники до ладу дозволяють такі «інструменти»:
  1. зубна щітка з м’якою щетиною,
  2. ватні палички та зубочистки,
  3. вологі серветки,
  4. ватні диски та спиртовий розчин.

Дотримання безпечного рівня гучності

Любителям підкрутити звук у навушниках на максимум потрібно переглянути свої звички. Висока гучність з часом призводить до погіршення слуху. Безпечний рівень становить приблизно 60% від доступного максимуму. Зрозуміло, що досягнути ефекту занурення за таких налаштувань складніше, але турбота про здоров’я — понад усе.

Щоб «поковбаситися» під тяжкий рок або улюблену попсу, доцільно використовувати колонку. Вона не шкодить вухам та створює слушну атмосферу для танців. Ще й підспівувати можна, головне — не забувати про сусідів, яким «концерт» може не сподобатися. 

Контроль часу прослуховування

Слухати музику безперервно впродовж усього дня шкідливо. Потрібно робити хоча б короткі паузи, щоб оптимізувати навантаження на слухову сенсорну систему. Загальний час носіння навушників не повинен перевищувати 2-3 години на день. Це правило не поширюється на тривалі поїздки, під час яких навушники перетворюються ще й на засіб захисту від зовнішнього шуму.

Обережне встановлення навушників у вуха

Не потрібно докладати сили, намагаючись «посадити» вкладки якомога глибше. Краще підібрати відповідний розмір амбушур, щоб вони добре трималися та не випадали при активних рухах головою. Здебільшого виробники пропонують використовувати фірмове програмне забезпечення для вибору найзручнішого положення навушників. 

Якщо мова йде про накладні пристрої, доцільно обирати такі, у яких регулюється оголов’я. Вони підходять для користувачів з різними зачісками та розміром голови. 

Ці поради допомагають «потоваришувати» майже з будь-якими навушниками, а також мінімізують ризик втрати гостроти слуху та виникнення вушних інфекцій. 

Партнерський матеріал