Як зробити балкон найзатишнішим місцем в квартирі

Як зробити балкон найзатишнішим місцем в квартирі
16.11.2023
3998

У більшості українських квартир є кілька квадратних метрів площі незрозумілого призначення. Це балкон або лоджія. Більшість зберігає там зайвий мотлох, дехто розвішує білизну або вирощує розсаду для городу. Чи можна перетворити ці метри на функціональне та затишне приміщення? Давайте поміркуємо, але спочатку розберемось з термінами.

Балкон, лоджія або щось інше?

Балкон – це виступаючий зі стіни назовні майданчик, огороджений з трьох боків та відокремлений від внутрішнього приміщення дверима. У театрі балкон — найдешевші місця для глядачів у середніх і верхніх ярусах. В житлових будинках, навпаки, балкони різних конфігурацій - частина досить просторої квартири.

Лоджія — приміщення, вбудоване в споруду, яке має стіни з трьох боків та огорожу з відкритого боку, частіше за все – з вікном. Якщо знову згадати про театр – там є схожі ложі, відкриті на глядацьку залу.

Лоджія-балкон — коли одна частина вбудована в споруду, а інша виступає з стіни у вигляді огородженого майданчика.

Машрабія — закритий еркер в традиційній ісламській архітектурі. Вікно, що виступає назовні, огороджене різьбленими дерев’яними решітками, іноді з вітражами. З давних давен мешрабія слугує для провітрювання та охолодження приміщень у країнах зі спекотноим кліматом.

Французький балкон — це також вікно від самої підлоги, що має перила. Інша, більш романтична назва - балкон Джульєтти; вважається, що героїня п'єси Шекспіра саме таким шляхом впустила Ромео до себе.


Балкон в Casa Batlo в Барселоні, архітектор Ґауді  (Фото: Вікіпедія)

На що можна перетворити балкон або лоджію

Якщо майданчик прилягає до кухні – туди зручно винести обідній стіл, стільці, шафи для елементів сервірування. Або зробити додаткове робоче місце для користування побутовою технікою, яка потрібна час від часу (на кшталт пічки або кухонного комбайну).

У вітальні це - затишний куточок для кавового столика та крісел, особливо якщо звідти відкривається чарівний краєвид. Або, якщо не вистачає місця для роботи чи навчання – на балконі можна поставити комп’ютерний стіл, шафи для книжок та оргтехніки.

У спальні на балконі можна облаштувати спортзал: повісити шведську стінку, турнік, дзеркало, поставити тренажери, залишити місце килимку для йоги чи степ-платформі.

Ігрова кімната – ще один варіант, який дозволить тримати іграшки в одному місці (принаймні, деякий час), малювати з мольбертом або встановити ляльковий будиночок. Ідеально, якщо такий балкон - додаток до дитячої кімнати.  

Зимовий сад на балконі – універсальне рішення, адже він не лише прикрашає оселю, але й зволожує повітря та насичує його киснем.

Як зробити перебудову балкону

Спочатку вирішіть, що саме плануєте там влаштувати, а потім порахуйте гроші та час на роботу. Найважливіші кроки:
  1. Скління. Іноді власники закривають частину балкону стінами замість вікон. Це невдале рішення, адже в приміщенні за балконом буде менше світла. Сучасні віконні конструкції набагато ефективніші. Термін «життя» металопластикового вікна – 20 років, отже, старі дерев’яні вікна втрачають свої якості ще раніше.
  2. Освітлення. Мова не лише про світильники, але й про розетки. Зазвичай в старих будинках на балконах взагалі не передбачене електропостачання. Про це варто подумати до початку робіт з внутрішнього оздоблення.  
  3. Утеплення. Тут також варто почати з заміни вікон та дверей. Потім підібрати матеріали для теплоізоляції, встановити теплу підлогу чи навіть провести центральне опалення.
Звісно, небагато українців зможуть самостійно виконати всі роботи, тому варто звернутися до професіоналів. 

Що входить в послугу «балкон під ключ»

Фабрика надійних вікон «Геоком Рест» пропонує таку послугу з замовленням на сайті https://geokomrest.ua або в будівельних торгівельних мережах. Приклад розрахунку для балкону розміром 5400х1500 мм:
  • винос назовні на 30 см;
  • п’ятикамерний профіль;
  • однокамерний склопакет з енергоощадним покриттям;
  • утеплення сучасними будівельними матеріалами;
  • покриття для підлоги – ламінат чи лінолеум;
  • внутрішнє оздоблення – пінопласт, вагонка.
Вартість такого комплексу від 74480 грн. Якщо купувати матеріали окремо та шукати фахівців на кожен вид робіт – витрати значно зростуть.

Отже, придивіться до свого балкону чи лоджії і, якщо можна їх перетворити на щось краще – не зволікайте. Якщо ж ви щасливий власник затишного куточка – насолоджуйтесь комфортом та цінуйте своє життя! 

Партнерський матеріал