Як вибрати кросівки для різних стилів бігу

Як вибрати кросівки для різних стилів бігу
25.01.2024
2930
Для багатьох людей біг — це своєрідна форма медитації та розслаблення. Для інших це способів набути енергії та активності на весь робочий день. А хтось бігає професійно та приймає участь у змаганнях, реалізуючи свій потенціал в цьому спорті. Для досягнення будь-якої мети варто правильно вибрати кросівки для бігу, щоб тренуватися ефективно й безпечно.


Різновиди бігу та їхні особливості

Існує багато технік бігу, які мають свої відмінності та цілі. Кожен з них вимагає певного підходу, техніки та, важливо, вибору відповідного взуття.

1. Джоггінг. Це біг в легкому темпі в діапазоні швидкості 5-9 км/год. Під час такого легкого та приємного бігу м’язи насичуються киснем, покращується кровообіг, спалюються жири, знижується рівень стресу, а навантаження на ноги мінімальне.

Які кросівки вибрати для джоггінгу:

Для джоггінгу важлива висока амортизація кросівок для поглиблення ударів. Гнучкість підошви дозволяє стопі природно вигинатися та згинатися під час руху. Це важливо для ефективного бігу. Враховуйте умови, в яких ви зазвичай бігаєте. Якщо це асфальт, трава або трейл, виберіть кросівки з відповідним зчепленням підошви.

 2. Трейловий біг. Проходить по непрохідним місцям: гірські стежки, лісові доріжки. Спортсмену доводиться долати багато нерівностей та природних перешкод. Вимагає великої стійкості та вправності, тому ним займаються люди з навичками бігу, витривалістю та розвиненою системою дихання.

Які кросівки вибрати для трейлового бігу:

Кросівки повинні бути достатньо гнучкими для адаптації до нерівностей та непрохідних місць. Вони повинні мати агресивний протектор, який забезпечить надійне зчеплення з різноманітними поверхнями — від глибокого бруду до кам'янистих стежок. Трейловий біг може включати подолання водних перешкод. Кросівки з водовідштовхувальним верхом допоможуть уникнути вологи та підтримають комфорт ніг під час бігу.

3. Фартлек. Є одним із методів тренування, який поєднує у собі різну інтенсивність та темпи бігу. Біг фартлек не має фіксованого графіка або обраної дистанції для кожного інтервалу. Бігун сам визначає, коли змінювати темп та інтенсивність. Тренування може включати стрибки, помірну ходьбу, швидкий спринт, залежно від власних потреб та цілей. Цей стиль імітує умови, коли треба швидко реагувати на зміни темпу, прискорення чи сповільнення.

Які кросівки вибрати для фартлеку:
 
Враховуйте умови, в яких ви тренуєтеся. Якщо ви бігаєте як на асфальті, так і в парку чи на трейлі, оберіть універсальні кросівки, які підходять для різних поверхонь. Важливо мати кросівки з гарним зчепленням, які будуть швидко адаптуватися до зміни швидкості. Забезпечення підтримки арки стопи важливе для уникнення втоми та травм.

Партнерський матеріал