Як зберегти здоров'я в сезон грипу та застуд

Як зберегти здоров'я в сезон грипу та застуд
06.02.2024
2872
Гострі респіраторні захворювання (ГРВІ) - це найрозповсюдженіші інфекційні захворювання. В Україні на них хворіють 20-25 млн людей на рік. Більшість цих захворювань ми зазвичай називаємо просто “застуди”, і вони не вважаються важкими. Більшу небезпеку спричиняють такі ГРВІ, як грип. Але навіть застуди можуть бути достатньо небезпечними, наприклад, для людей з хронічними захворюваннями. Вони можуть провокувати загострення хронічних хвороб, негативно впливати на загальне самопочуття, викликати ускладнення. 

Захворіти на ГРВІ можна у будь-яку пору року, але найбільша ймовірність, що це відбудеться в сезон застуд - взимку та навесні. Несприятливі погодні умови, сезонна активізація інфекцій і характерне для цих періодів року зниження імунітету в людини створюють сприятливі умови для поширення інфекційних хвороб, які передаються повітряно-крапельним шляхом. Тому саме в ці періоди треба приділяти більше уваги профілактиці ГРВІ і підтримувати імунітет.

Пропонуємо вам 4 простих рекомендації, які допоможуть зберегти здоров'я в сезон грипу та застуд.

Уникайте близького контакту з хворими

Намагайтеся зменшити контакти з людиною, в якої є ознаки застуди (нежить, кашель, висока температура тощо). Коли така людина кашляє або чхає, в повітря потрапляють віруси, які ви можете вдихнути. Також бажано уникати місць з великими скупченнями людей, особливо якщо це закрите приміщення.

Слідкуйте за чистотою рук

ГРВІ частіше передаються повітряно-крапельним шляхом, але контактний шлях теж можливий. Вірус може потрапити на речі, на поверхні, а звідти на руки. Якщо потім забрудненими руками ви торкнетеся носа, рота або очей, то вірус може проникнути в організм. Щоб цього не сталося, регулярно мийте руки. А якщо ви десь в дорозі і можливості відмити руки з милом нема - користуйтеся антисептичними засобами.

Скоригуйте харчування

Правильне харчування допоможе забезпечити організм необхідними речовинами, які важливі для  нормальної роботи імунної системи. А стан імунітету безпосередньо впливає на захисні можливості організму. 
  • В меню обов'язково повинна бути рослинна їжа, бажано десь 50% від загального раціону. Причому частково це повинні бути сирі овочі та фрукти. Це не обов'язково повинна бути якась екзотика. Капуста, морква, яблука, гарбуз, часник, цибуля також допоможуть підтримувати захисні сили організму.
  • Використовуйте рослинні олії, вживайте горіхи та насіння, в них є корисні поліненасичені жирні кислоти. 
  • Вживайте якісні білкові продукти (морську рибу, яйця, яловичину, горіхи тощо), вони важливі для нормальної роботи імунної системи. 

Допомагайте імунній системі бути в нормі за допомогою аптечних засобів

Якщо ви розумієте, що не маєте сил, часу та можливостей, щоб кожного дня прораховувати та формувати збалансований раціон. Якщо в вас є підозра, що з їжею ви не отримуєте всі необхідні речовини в потрібної кількості, то можна допомогти собі - пропити комплекс вітамінів. Зараз аптека пропонує багато варіантів мультивітамінних комплексів для дітей та дорослих. 

Також можна додатково придбати омега-3 ненасичені кислоти, пробіотики та інші препарати, які можуть допомогти підтримати захисні сили організму та зберегти здоров'я в сезон застуд. Але для того, щоб правильно обрати такі засоби, перед покупкою проконсультуйтеся з лікарем.

Партнерський матеріал