Які навушники краще вибрати для музики: дротові чи бездротові

Які навушники краще вибрати для музики: дротові чи бездротові
12.03.2024
1363
Музика рятує від поганого настрою, допомагає розслабитися, відвертає від проблем. Щоправда, слухати її у відкриту, через колонки або динамік, не завжди зручно. У разі наявності обмежень на гучне прослуховування доцільно використовувати навушники. За призначенням їх класифікують на ігрові, студійні, спортивні та повсякденні. За формфактором та габаритами також ділять на декілька різновидів: вкладиші, вакуумні, накладні, повнорозмірні. Останні два типи часто плутають, оскільки вони мають схожу «зовнішність» та використовують подібні кріплення. 

Найкраща якість звучання, безперечно, у великих повнорозмірних моделей, які повністю закривають вушну раковину і забезпечують стовідсоткове охоплення. Вони підходять для треків з потужними басами й з переважанням високих частот. 

Накладні також можна використовувати для улюбленого хардкору. З «затичками» більше шансів ізолюватися від навколишнього шуму. У «таблеток» зі звучанням та шумоізоляцією трохи гірше. Але для прослуховування в пів вуха — те, що треба. 

Спосіб підключення — найважливіший критерій класифікації. Глобально (якщо не зважати на особливості механізму під’єднання до джерела звуку) виділяють дві категорії: дротові та бездротові. Різниця між ними кардинальна. Щоб зробити вибір, достатньо проаналізувати відмінності.

Ціна

  • 10-15 доларів, і непогані дротові навушники для телефона чи плеєра — в кишені. В бюджетному ціновому сегменті купа пропозицій, вартих уваги. Вони виділяються привабливим дизайном, зручною конструкцією, мініатюрними габаритами та невеликою вагою. Наприклад, навушники Панасонік RP-HJE118GUV разом з пакованням важать близько 50 грамів, а самі по собі — ще менше. 
  • Бездротові «вуха» також бувають дешевими, але розрив між цінами все одно відчутний. Пара з підтримкою Блютуз за ідентичних характеристик звучання обходиться щонайменше вдвічі дорожче. 

Радіус дії

Дротові аксесуари можна використовувати лише на мінімальній відстані від пов’язаного девайса. Дистанція обмежується довжиною проводу, а вона зазвичай становить 1,2-1,5 метра. Функцію подовжувача може виконувати кабель-адаптер 3,5 мм на 3,5 мм. Але в ньому легко заплутатися, тож про зручність мова не йде. До того ж є ризик погіршення якості звуку.

У бездротових навушників «покриття», в середньому, сягає 10 метрів. Щоправда, сигнал може перериватися через перешкоди (стіни, габаритні меблі, деякі електроприлади, зачинені двері, металопластикові вікна). Втім, навіть за таких нюансів, робота без прив’язки до смартфона чи іншої техніки — величезний плюс.

Свобода дій

Різкі рухи під час використання навушників з проводом загрожують наслідками. Найменша прикрість, яка може статися, — це висмикування штекера з гнізда та переривання прослуховування. Серед суттєвих проблем:

  1. механічне пошкодження дроту,
  2. застрягання конектора в гнізді,
  3. пошкодження «входу».
З Блютуз-«вухами» можна бігати, стрибати, займатися на тренажерах та танцювати. 

Ризик втрати

Мінус моделей без дротів в тому, що загубити їх легше. Найчастіше губляться вкладиші та «затички». Вони не закріплюються ні завушинами, ні дужкою, тому іноді зісковзують з вух. Таке трапляється, якщо неправильно підібраний формфактор або розмір амбушур. Найгірше, що втрату неважко проґавити: легенькі аксесуари падають беззвучно. 

Дротові навушники краще захищені від таких випадків. Принаймні, вони з’єднані між собою, тому поодинці не губляться. 

Готовність до експлуатації

Ті, що з міні-Джеком або Лайтнингом — завжди готові до використання. Достатньо тільки під’єднати, і вони вже грають. 

З Блютуз модулем — працюють лише, якщо батарея заряджена. На скільки її вистачає — залежить від місткості. Годин 5-6 та ще 12-18 від кейсу — характеристики навушників середнього рівня.

Висновки

Для меланхолійних посиденьок з приємним музичним фоном підходять моделі дротового типу. Вони дозволяють насолоджуватися якісним та безперервним аудіо, незалежним від якості Блютуз-сигналу. 

Для спортзалу, прогулянок, поїздок в транспорті кращі бездротові рішення. Їх ергономічності можна позаздрити. 

Партнерський матеріал