Як перевірити вживаний Айфон перед купівлею: основні моменти

Як перевірити вживаний Айфон перед купівлею: основні моменти
14.03.2024
1284
Купити Айфон – це хороша ідея, однак далеко не всі готові витрачати немалі суми на гаджет. У цьому разі є всього 2 рішення. Перше – вибрати новий пристрій, але іншого бренду. Друге – придбати Айфон, що був у використанні. Останнє рішення має сенс, звісно, якщо зможете ретельно перевірити пристрій і при цьому знати, на що звертати увагу. Також варто правильно визначити, який смартфон розглядати для придбання. Наша рекомендація – купити Айфон 12 Про Макс б/у. Однак, яку б модель не вибрали, варто уважно перевірити гаджет.

Корпус та екран

Огляньте девайс – на корпусі та екрані не повинно бути значних подряпин та інших дефектів, особливо тріщин. Наявність серйозних дефектів насамперед свідчить про те, що пристроєм користувались необережно. Продаж у такому разі зазвичай продиктований тим, що Айфон вже не дуже добре працює.

Огляньте, чи наявне захисне скло, дізнайтесь, чи використовувався чохол, якщо на цей момент його немає. Однак це можна зрозуміти й по загальному вигляду гаджета. Якщо смартфон завжди зберігався в чохлі, на ньому практично не буде слідів експлуатації. У будь-якому разі треба уважно оглянути корпус, можливо, чохол приховує ті чи інші дефекти.

Далі придивіться до дисплея. Потрібно:
  • увімкнути максимальну яскравість екрана та підсвітки – це підкреслить всі можливі дефекти;
  • перевірити коректність роботи сенсора, упевнитися, наскільки швидкий відгук у нього.
Зверніть увагу: наявність дефектів дисплея дорого обійдеться, якщо доведеться ремонтувати; тому девайс потрібно ретельно оглянути.

Також варто придивитись до нижньої частини корпусу. Якщо на болтах, які там присутні, є подряпини чи інші сліди, це може свідчити про те, що корпус вже відкривали.

Перевірка камери

Огляньте лінзи на предмет наявності частинок пилу. Якщо вони є, це вказує на те, що Айфон розбирався. Коли ж подібних проблем не виявили, то можете переходити до наступних тестів. Обов’язково зробіть декілька фото як на основну, так і на фронтальну камеру, зніміть відео. Уважно роздивіться світлини. Якщо помітили суттєву різницю між фото та фактичною колірною палітрою в приміщенні, найімовірніше, камера пошкоджена.

Вода, Face та Touch ID, динаміки

Далі потрібно трохи більше часу для наступних перевірок. Отже, насамперед переконайтеся, чи не «плавав» смартфон. Недостатньо буде просто запитати у продавця. Це можна дізнатись, перевіривши слот для sim-карти. Він оснащений датчиком потрапляння рідини. Вийміть слот і посвітіть ліхтариком. Якщо побачили сріблястий чи білий колір, все добре; коли ж червоний, це означає, що всередину Айфона потрапляла вода.

Наступний етап перевірки – інструменти ідентифікації. Додайте палець або обличчя й перевірте, наскільки коректно працюють біометричні датчики. Якщо котрийсь із них не функціонує або ж це відбувається некоректно, відмовтесь від купівлі. Річ у тому, що це буде реальною проблемою при користуванні, а для її усунення доведеться міняти материнську плату.

Ще один важливий момент – динаміки. Зателефонуйте комусь з Айфона, запитайте, чи добре вас чутно, і оцініть, наскільки чітко ви чуєте співрозмовника. Крім того, так зможете перевірити, чи не залочений телефон під конкретного оператора.

Крім того, варто впевнитися, чи працює Wi-Fi, LTE, а також безпровідне з’єднання Bluetooth. Запустить музику, відео, увімкніть максимальну гучність. Звертайте увагу на потріскування, особливості звучання – не повинно бути ніяких хрипів. Крім того, приділіть увагу працездатності акумулятора, зарядного пристрою.

Партнерський матеріал