Як сьогодні потрапити в Польщу з України

Як сьогодні потрапити в Польщу з України
25.03.2024
4023
Польща залишається однією з популярних країн Європи для міграції. Мова йде й про переїзд, й про навчання чи працевлаштування. В цілому в Польщі є чимало переваг, але й свої непрості особливості. 

Попри ситуацію в Україні, у 2024 році, щоб переїхати до Польщі, краще вибрати варіант працевлаштування. Саме тому для початку варто розглянути вакансії в цій країні — https://layboard.com/ua/vakansii/rabota-v-polshe, а вже потім зробити свій вибір стосовно міграції. 

Переваги міграції до Польщі у 2024 році

Багато років Польща має величезний потік мігрантів. Саме тому в країні завжди було чимало варіантів роботи та вивчення мови. 

Основні переваги міграції до Польщі у 2024:
 1. Польща є привабливою країною для українських працівників, оскільки тут є багато вакансій у різних сферах, як будівництво, сфера послуг, ІТ, медицина.
 2. Заробітна плата в Польщі часто вища, ніж в Україні. Мова навіть про роботу навіть без досвіду. 
 3. Великі міста Польщі, як Варшава, Краків і Вроцлав, мають багато можливостей для розвитку кар'єри, отримання освіти та професійного зростання.
 4. Сприятливі умови для бізнесу. Польща може стати країною для розвитку власного бізнесу навіть іноземцем.
 5. Переїзд до Польщі дає можливість зануритися в нову культуру, вивчати мову. Саме культурна інтеграція надзвичайно важлива для правильної міграції. 
 6. Українці, які мають легальний статус у Польщі, можуть користуватися соціальними послугами та перевагами (медичне страхування та пенсійне забезпечення).
Варто також розуміти, що в Польщі живуть чисельні мігранти з різних країн, а тому адаптація проходить в рази простіше та швидше. 

Легальні способи міграції в Польщу 

Існують кілька законних способів міграції до Польщі для українців. Мова йде про загальні випадки, а не про тимчасовий захист. Як загалом іноземці можуть переїхати до Польщі:
 1. Працевлаштування. Одним з основних способів є отримання робочої візи або дозволу на працевлаштування в Польщі. Для цього потрібно мати пропозицію по роботі від польського роботодавця та відповідну кваліфікацію. Загалом, щоб знайти роботу у Польщі, можна використати відповідні сайти з вакансіями (Layboard.com, LinkedIn тощо). 
 2. Навчання. Іншим законним способом є вступ до польських вишів або навчальних закладів для отримання освіти. Після закінчення навчання українці можуть отримати право на працевлаштування в країні.
 3. Сімейна міграція. Якщо українець має близьких родичів або членів сім'ї, які мають право на проживання в Польщі, тоді можна отримати дозвіл на проживання.

Тепер пару слів про тимчасовий захист. З початку війни в Україні змінюються й умови отримання тимчасового захисту. Те, що було у 2022, змінилось безповоротно. 

Поки тимчасовий захист діє на короткі періоди, потім польський уряд його продовжує. Тобто говорити про якусь довгу перспективу немає сенсу. 

В цілому тимчасовий захист дозволяє отримувати пільги на житло або навіть взагалі отримати його нехай тимчасово, але безкоштовно. 

Також українці з таким статусом можуть працевлаштуватись на законних обставинах без трудової візи. Українці з цим статусом можуть отримувати безкоштовне медичне обслуговування та освіту. 

Проте все частіше від польського уряду звучать плани зменшити виплати та пільги українцям. При цьому польський уряд продовжує платити українцям, особливо тим, що тікали від війни з дітьми. Саме виплати на дітей, а не загальні виплати біженцям, в Польщі стають вищими. 

Самі українці, що проживають в Польщі за тимчасовим захистом, цей спосіб міграції не вважають занадто надійним. 

Особливості міграції в Польщу у 2024 

Найпростішим вибором, як мігрувати до будь-якої країни, є працевлаштування. Саме тому краще обирати собі спеціальні сайти, як Layboard.com та на загальних правах переїздити до Польщі. 

Також варто врахувати, що як і в будь-якій країні, в Польщі є свої суттєві недоліки:
 1. Мовний бар'єр. Для багатьох українців, особливо для тих, хто не знає польської мови, адаптація може бути складною через мовний бар'єр. Це може вплинути на комунікацію, пошук роботи та інтеграцію в польське суспільство.
 2. Польське суспільство має свої власні традиції, звичаї та культурні особливості, які можуть відрізнятися від українських.
 3. Переїзд до іншої країни загалом може потребувати значних фінансових витрат на проживання, навчання, медичне обслуговування та інші витрати. Переїхати та одразу “гребти гроші” навряд вдасться. 
 4. Отримання легального статусу в Польщі може бути складним і часом витратним процесом, особливо для тих, хто не має відповідних документів або спонсорів.
 5. Деякі українські мігранти можуть стикатися з ризиком експлуатації або незаконної праці в Польщі, особливо у сферах з низькою оплатою праці. Такий ризик завжди існує.

Звісно, для кожного мігранта можуть бути свої переваги та недоліки міграції до Польщі. 

Інформація розміщена на правах реклами