Музика швидше 120 ударів на хвилину знижує безпеку водінняЛюбите слухати швидку музику в машині? Знайте, що прослуховування треків швидше 120 ударів на хвилину (bpm) робить водія за кермом авто більш безрозсудним.
 
Під час дослідження Південнокитайського технологічного інституту, учасники експеременту повинні були їхати по шестисмуговому шосе в автосимуляторі. Результати показали, що водії, які нічого не слухали, міняли смугу руху в середньому 70 разів за 20 хвилин, а ті, у кого грала швидка музика (на кшталт «American Idiot» Green Day, темп якого 189 bpm схожий з драм-енд-бейс), зробили це 140 разів.
 
Дослідники прийшли до висновку, що все, що швидше 120 bpm - а це практично вся танцювальна музика - дає водієві відчуття почувати себе більш крутим за кермом.
 
«Отримані результати корисні для розробки ефективних стратегій навчання водіїв, зокрема, рекламної програми, яка могла б підвищити обізнаність громадськості про негативний вплив прослуховування музики на якість водіння», - сказав керівник експерименту Цян Цзен.