Який ваш музичний IQ?Цікавий експеримент проводиться вченими з Гарвардського університету. Вони вирішили вивчити музичний інтелект людини. Для цього був створений сайт, на якому кожен бажаючий може пройти тестування (англійською мовою).

 
У своєму зверненні представники університету пишуть: "Ми вивчаємо, як працює розум. Зокрема, в цьому дослідженні ми намагаємося з'ясувати, як люди розуміють музику, яку вони чують. Ми зіграємо вам кілька звуків. Ви можете використовувати колонки або навушники. Ми будемо ставити вам питання про те, що ви чуєте. Експеримент займає не менше 20 хвилин.
Ми попросимо вас відповісти на питання, що стосуються ваших емоцій і поведінки, ваших уподобань і переконань щодо музики і мистецтва, вашої участі в музичній діяльності, вашої особистої історії музичних вистав і навчання, а також деякої демографічної інформації про вас і вашої сім'ї. Ми також попросимо вас подивитися на картинки або слова і відповісти на них. Це допомагає нам краще зрозуміти, як ви себе почуваєте. Наприклад, ви можете відчувати себе особливо щасливим або сумним, граючи в наші ігри і це завдання допомагає нам оцінити, наскільки ви щасливі або сумні.
Це дослідження не несе для вас відомих ризиків або очікуваних прямих вигод. Ви не отримаєте компенсацію за участь в цьому експерименті. Ваша участь в цьому дослідженні абсолютно добровільна. Ви можете припинити свою участь в будь-який час без будь-якого штрафу.
Ваша участь повністю анонімна. Ваші відповіді будуть надійно зберігатися на сервері Гарвардського університету під захистом пароля. Дані вашого експерименту можуть бути передані іншим дослідникам. Результати і дані цього експерименту будуть передані громадськості. Після експерименту ми пояснимо кілька способів отримання інформації про дослідження."
 
Пройти тест можна тут.