НАВУШНИКИ: максимально зручний аксесуар на оптимальній гучностіЯк правильно користуватись навушниками без шкоди для здоров'я


До речі, ви коли-небудь замислювалися над тим, коли вони з'явилися?

Вперше щось на кшталт навушників змайструвала… жінка. Телефоністка Белла Джилліленд в 1881 році спробувала закріпити мікрофон з динаміком на голові. Конструкція важила близько 3 кг і виглядала доволі дивно. В 1899 році динаміків було вже два, і вони отримали назву «головні телефони» (headphones).

«Батьком» сучасної конструкції став Натаніель Болдуїн. Саме він в 1910 з'єднав чашки навушників з дугою на голові. Кажуть, винахідник власноруч зробив це на кухні з підсобних матеріалів. Незабаром він вигідно продав винахід військовим. А потім налагодилося й серійне виробництво.

За 100 років принцип дії навушників практично не змінився. Сьогодні вони - невід'ємна частина життя більшості з нас. Для музикантів це – робочий інструмент, а для інших – спосіб розважитись або відпочити. Цей зручний аксесуар існує як у великих, так і в малих розмірах, в різних конструкціях та дизайні. До речі, на сайті rcn.com.ua в розділі «headphones» - ціле розмаїття навушників від перевірених виробників.

Але чи навушники цілком безпечні?

Схоже, не завжди. Фахівці з Національного інституту психологічних наук в Японії та з Університету Мюнстера в Німеччині дійшли висновку, що, якщо голосно слухати музику, можна втратити здатність розрізняти звуки. Тому, як то кажуть: «Що занадто, то не здраво».

Якщо постійно слухати музику через навушники на максимальній гучності, це дуже навантажує нерви, як у мозку, так і в слуховій системі. При цьому сама людина ніяких змін не відчуває і навіть не підозрює про те, що її слухове здоров'я погіршилося.

За допомогою магнітоенцефалографії було встановлено, як саме реагує на звуки мозок кожного з людей, які погодилися взяти участь в експерименті. Після цього добровольці були поділені на дві групи. У першій люди слухали музику в навушниках на максимальній гучності. У другій - на нормальній. Потім добровольцям увімкнули фільм, під час якого на їхні вуха, так би мовити, «подавали» звуки з фонових шумів особливої частоти.

Результати показали, що у людей, які слухали музику дуже голосно за допомогою портативних програвачів, нездатність розрізняти подібні звуки була виражена найбільше. Варто зазначити, що при звичайних тестах на слух відхилення виявити практично неможливо. У людей з першої і з другої групи результати були абсолютно однакові.

Є ситуації, коли навушники небезпечні – наприклад, під час керування автівкою або, навпаки, пішого пересування містом. Можна не почути навіть голосного сигналу дорожнього руху, якщо у вухах на максимальній гучності лунає улюблена мелодія. Тож, слухайте музику відповідально: користуйтеся навушниками лише тоді, коли це не загрожує безпеці руху, обирайте зручні якісні моделі та не вмикайте музику занадто голосно.

Хоча… якщо це KISS FM – то вмикайте, і навіть не в навушниках, а в колонці. Гарним настроєм треба ділитися :-)

Партнерський матеріал