НАВУШНИКИ: максимально зручний аксесуар на оптимальній гучності
Як правильно користуватись навушниками без шкоди для здоров'я
До речі, ви коли-небудь замислювалися над тим, коли вони з'явилися?
Вперше щось на кшталт навушників змайструвала… жінка. Телефоністка Белла Джилліленд в 1881 році спробувала закріпити мікрофон з динаміком на голові. Конструкція важила близько 3 кг і виглядала доволі дивно. В 1899 році динаміків було вже два, і вони отримали назву «головні телефони» (headphones).
«Батьком» сучасної конструкції став Натаніель Болдуїн. Саме він в 1910 з'єднав чашки навушників з дугою на голові. Кажуть, винахідник власноруч зробив це на кухні з підсобних матеріалів. Незабаром він вигідно продав винахід військовим. А потім налагодилося й серійне виробництво.
За 100 років принцип дії навушників практично не змінився. Сьогодні вони - невід'ємна частина життя більшості з нас. Для музикантів це – робочий інструмент, а для інших – спосіб розважитись або відпочити. Цей зручний аксесуар існує як у великих, так і в малих розмірах, в різних конструкціях та дизайні. До речі, на сайті rcn.com.ua в розділі «headphones» - ціле розмаїття навушників від перевірених виробників.
Але чи навушники цілком безпечні?
Схоже, не завжди. Фахівці з Національного інституту психологічних наук в Японії та з Університету Мюнстера в Німеччині дійшли висновку, що, якщо голосно слухати музику, можна втратити здатність розрізняти звуки. Тому, як то кажуть: «Що занадто, то не здраво».
Якщо постійно слухати музику через навушники на максимальній гучності, це дуже навантажує нерви, як у мозку, так і в слуховій системі. При цьому сама людина ніяких змін не відчуває і навіть не підозрює про те, що її слухове здоров'я погіршилося.
За допомогою магнітоенцефалографії було встановлено, як саме реагує на звуки мозок кожного з людей, які погодилися взяти участь в експерименті. Після цього добровольці були поділені на дві групи. У першій люди слухали музику в навушниках на максимальній гучності. У другій - на нормальній. Потім добровольцям увімкнули фільм, під час якого на їхні вуха, так би мовити, «подавали» звуки з фонових шумів особливої частоти.
Результати показали, що у людей, які слухали музику дуже голосно за допомогою портативних програвачів, нездатність розрізняти подібні звуки була виражена найбільше. Варто зазначити, що при звичайних тестах на слух відхилення виявити практично неможливо. У людей з першої і з другої групи результати були абсолютно однакові.
Є ситуації, коли навушники небезпечні – наприклад, під час керування автівкою або, навпаки, пішого пересування містом. Можна не почути навіть голосного сигналу дорожнього руху, якщо у вухах на максимальній гучності лунає улюблена мелодія. Тож, слухайте музику відповідально: користуйтеся навушниками лише тоді, коли це не загрожує безпеці руху, обирайте зручні якісні моделі та не вмикайте музику занадто голосно.
Хоча… якщо це KISS FM – то вмикайте, і навіть не в навушниках, а в колонці. Гарним настроєм треба ділитися :-)
Партнерський матеріал
Новини KISS FM: ще більше цікавого
10.01.2025
464
Yampolsky та Rhytmograph випустили спільний трек Hypnotised
28.12.2024
2530
Топ найкращих треків 2024 року на KISS FM
20.12.2024
1829
Lipich випустив новий трек Road
11.12.2024
2242
Yamer презентував ремікс на культовий хіт It's a Fine Day
03.12.2024
3159
Monastetiq та оркестр: Melodic Techno в Одеській філармонії
20.11.2024
3098
PROBASS ∆ HARDI презентували новий трек із дитячим хором
02.11.2024
3781
Yampolsky, Mary’s Land і Odarka презентували спільний трек Way Out
28.10.2024
3869
Lipich випустив трек Maximum
25.10.2024
4772
MalYar і 2K DJ надали нове дихання хіту So Much More
11.10.2024
4556
Вийшов новий трек та кліп від PROBASS ∆ HARDI