Як вберегти Айфон від передчасного виходу з ладу

Як вберегти Айфон від передчасного виходу з ладу
25.10.2024
229
Тривалість життя Айфона залежить від стилю користування. Оскільки смартфон вартісний, хочеться, щоб він прослужив якомога довше. Форс-мажори трапляються, тож краще перестрахуватися, щоб не довелося витрачати тисячі гривень на ремонт. Дбайливе ставлення — запорука довговічності. 

У Apple 16 iPhone стійка до деформування алюмінієва рамка та надійна фронтальна панель Ceramic Shield, отже, з міцністю все гаразд. Це не означає, що його можна носити в кишені з ключами та класти на слизькі, похилі поверхні. Зайва обачність не завадить:
  1. Телефону не місце на краю стола — наслідки падіння передбачити неможливо.
  2. Чохол — не лише декор, а ефективний протиударний аксесуар. Якщо не хочеться ховати стильний колір під кейсом, доведеться обрати прозору модель.
  3. Захисне скло не впливає на вагу, габарити та можливості відображення, натомість мінімізує механічні пошкодження екрана.
Смартфони ламаються не тільки через фізичні впливи, і Епл Айфон — не виняток. 

Збереження автономності


Батарея — вразлива деталь. Неправильне заряджання провокує швидку втрату енергомісткості, а також призводить до порушень у роботі контролера. Існує універсальний алгоритм, який дозволяє уникнути типових проблем:

  • Використання якісного зарядного пристрою. Блок Apple найкраще рішення. Сертифікований адаптер від стороннього виробника — допустимий варіант. А от на дешеві «зарядники» невідомого походження — сувора заборона.
  • Обмеження рівня заряду. Не потрібно заряджати Айфон на максимум, тобто до 100%. Оптимальний показник — 80%. У налаштуваннях «шістнадцятки» можна встановити зручний ліміт. 
  • Дотримання нормального температурного режиму. Перегрів шкідливий. Ставити телефон на зарядку поряд з обігрівачем та не знімати товстий чохол перед підключенням до джерела живлення — ризиковано.

Обмеження контактів з водою


У шістнадцятого Айфона вологозахист класу IP68. Це означає, що мобільник може витримати короткотривале занурення на велику глибину (до 6 метрів). Водночас контакт з рідиною здатен спровокувати серйозні збої в роботі електронних компонентів. Гарантійний ремонт у такому разі не передбачений, тому варто тримати гаджет якомога далі від води. 

Дотримання чистоти


Забруднення — не лише естетична проблема. Мікрочастинки бруду та пилу в роз’ємах — причина перегрівання, просідання продуктивності, погіршення якості звуку. Кнопки через бруд «залипають» — не спрацьовують з першого разу, натискаються з неприємним звуком. 

Поверхневий догляд можливий у домашніх умовах без оснащення. Комплексне очищення портів та отворів для динаміків — завдання для професійних майстрів. 

Грамотний підхід до зберігання даних


Максимальний обсяг постійної пам’яті в iPhone 16 — 512 гігабайтів. Це чимало — вистачає як для програмного забезпечення, так і для мультимедійного контенту (фото, музики, відео). Мінімальних 128 Гб достатньо для базових повсякденних завдань, які рідко передбачають взаємодію з великими файлами. Конфігурація на 256 Гб — оптимальна для середньостатистичного користувача за співвідношенням ціни та можливостей.

Незалежно від місткості сховища, доцільно регулярно видаляти непотрібні дані, встановлювати застосунки в міру потреби, обирати перевірені джерела для завантаження софту. 

Через забитий «по вінця» накопичувач Айфон не вийде з ладу, а от відчутно загальмувати може. У разі дефіциту пам’яті не завадить передплата на хмарні сервіси Apple. 
 
Інформація розміщена на правах реклами

Лайфстайл KISS FM: ще більше цікавого