Новий рекорд траси та тріумф подружжя. У Одесі відгримів 3rd OdesaHalfMarathon 2018

У останні вихідні літа 26 серпня Одеса приймала вже третій за ліком Одеський міжнародний півмарафон 3rd Odesa Half Marathon, який став однією з наймасовіших регіональних подій Run Ukraine Running League 2018.
Вперше в історії півмарафонська дистанція в Одесі зібрала більше тисячі учасників, точніше - 1125! Всього ж у події взяли участь більш 2215 містян та гостей Одеси, а підтримати спортсменів прийшло близько 4 тисяч глядачів.

Тріумфували у півмарафонському забігу подружжя Оксенюків з Волині. Сергій Оксенюк, здобув перемогу у чоловіків з часом 1:12:09, а його дружина Оксана виборола срібло серед жінок (1:20:46). А перше місце та оновлення рекорду траси у спортсменки з Буковини Юлії Профіс, її час 1:20:34, що на 8 секунд краще попереднього рекорду одеситки Валентини Полтавської. Варто зазначити, що для Юлії це друга поспіль перемога на змаганнях Run Ukraine, адже на початку літа вона перемогла в 3rd Molokiya Lviv Hal fMarathon.Загалом же на старт вийшли представники 27 країни, найбільше гостей було з Республіки Білорусь.
 
Цього року Одеський півмарафон отримав найвищу оцінку – 5 зірок від Європейської легкоатлетичної асоціації. Це найвищий рівень сертифікації та оцінювання, який розроблений провідними фахівцями Європи.
 
Маршрут головного бігового старту Одеси вже третій рік поспіль пролягав центральними вулицями міста в одне коло. Старт та фініш усіх дистанцій відбувався біля Оперного театру. Захід традиційно відбувся за підтримки Одеської міської ради

«Дуже важливо дотримуватися системності в проведенні подібних заходів. Одеський півмарафон важливий для всього регіону, не лише для Одеси. Ми створюємо умови і ту необхідну атмосферу, в якій люди можуть пробігти і досягти мети, яку вони ставлять перед собою. Тут створена особлива атмосфера підтримки спортсменами один одного, що також є дуже важливим фактором. Дуже важливо проводити події такого рівня і в майбутньому, адже кількість любителів росте, вже виховалось ціле покоління бігунів, підростають діти. Тож важливо дотримуватися того шляху, яким ми йдемо. Хочу подякувати в першу чергу учасникам. Адже ми створюємо наші події для них і заради них. Без наших учасників був би неможливий ні розвиток, ні збільшення кількості наших подій, тому роль кожної людини дуже важлива», - заявив генеральний менеджер Run Ukraine Дмитро Черніцький. 
У чоловіків лідерами перегонів були Олександр Бабарика та Сергій Оксенюком. Практично 20 кілометрів спортсмени подолали разом і лише на останньому кілометрі Сергій зробив пришвидшення та здобув перемогу. Олександр став другим з фінішним часом 1:12:36, а третя сходинка п’єдесталу за Анатолієм Бондаренком - 1:16:54.

“Відчував, що переможу. Темп був відносно нешвидкий, за особистого рекорду в годину і чотири хвилини сьогодні бігли помірно. Погода порадувала, о восьмій ранку було дуже комфортно бігти як на мене. Авжеж, траса дещо нерівна, але все чудово, організація змагань на дуже високому рівні.  Це був лише третій старт після гірських зборів, тож поки лише набираю форму, але завжди дуже хотілось пробігти в Одесі біля моря", - прокоментував переможець.

Якщо чоловіки визначали переможця на останніх кілометрах, то у жінок видався більш швидкий біг, який і вилився в оновлення рекорду траси. Протримавшись значну частину дистанції за суперницею, Юлія Профіс на останньому підйомі пішла у відрив. Другою фінішувала дружина чемпіона Оксана Оксенюк з результатом 1:20:46, таким чином, волинське подружжя тріумфувало на одеському 3rd Odesa Half Marathon. А замкнула трійку Христина Богомягкова з часом 1:21:37.

“Їхала в Одесу перемагати. Зі старту бігла в компанії, трималася за Оксаною, а перед останньою гіркою додала і вдалось відірватись. Біглося нелегко, застудилася перед стартом, трішки це відчувалось. Але умови на трасі були гарні, погода також була комфортна. Я задоволена, завжди приємно перемагати!”- розповіла переможниця.

Окрім рекордного числа півмарафонців, цьогоріч також був збільшений і призовий фонд - на 16 000 гривень порівняно із минулорічним та склав 65 500 гривень. Він був розподілений між п’ятьма першими фінішерами серед чоловіків та жінок в абсолютній першості на дистанції 21, 0975 км, грошову винагороду також отримали призери в семи вікових категоріях серед чоловіків та жінок.
 
У програмі півмарафону окрім головної півмарафонської дистанції відбулися індивідуальні забіги на 5 км та 2 км. Також вперше пройшли естафетні забіги: 1х10 км + 1х11,0975 км He For She Odesa Half Marathon Relay та 3х5км + 1х6,0975 км, що має назву Under Armour Relay.
 
Забіг на 2 км став благодійним. Його метою був збір коштів на придбання апарату для лікування ран негативним тиском для Одеського центру ендопротезування, ціна якого сягає п'ятдесяти тисяч гривень.
 
На старт благодійної дистанції вийшли 18 гравців баскетбольної команди "Динамо Одеса" - клуб, який представляє Одесу в найсильнішому баскетбольному турнірі України - Суперлізі. А на старті півмарафонської дистанції (21.075 км) зібралися зіркові бігуни: президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков, ведуча KissFM Ірина Філатова, співачка групи А.Р.М.І.Я Світлана Сафронова, телеведучий, продюсер, ведучий програми “Що? Де? Коли?” Олександр Андросов,  тренер та засновник бігового клубу “Skinny&Strong” Марія Карачина, радіоведучий Віталій Гілевич, співорганізатор спортивного челенджу Equator Challenge та спортивного товариства We Love Sport Максим Тиднюк, спортивний реабілітолог, яка втратила ногу, але продовжує вести активний спосіб життя Тетяна Воротіліна, амбасадор Odesa Half Marathon Павло Козлов, гравець національної збірної України з баскетболу Андрій Агафонов.
 
Також традиційно відбувся забіг для сімейних команд у будь-якому складі - Family Run, а також дитячі забіги на дистанціях: 1000 м, 500 м та 100 м, на фініші яких кожен маленький учасник отримав свою власну медаль. 

Взяти участь у події може кожен охочий незалежно від віку. Найстаршим учасником події став 68-річний Микола Рилов, який подолав півмарафон за 2:26:24. Серед жінок найстаршою учасницею виявилася 77-річна Іда Сиднєва, яка завершила благодійну дистанцію 2 км за 16:39,9. Участь таких спортсменів лише доводить, що жодних вікових перешкод для бігу не існує.
 
Що стосується медалей фінішерів дистанції 21,0975 км, вони відрізняються дизайном від минулорічних. Цього разу на медалях зображений символ міста Одеси – срібний якір. Окрім фінішерів головної дистанції, медалі отримав кожен учасник естафетного забігу, які виконані у вигляді сходинок та символізують те, що для досягнення своєї мети команді потрібно здолати шлях вгору.
 
26 серпня безпеку біговому заходу забезпечили 353 волонтери, 11 карет швидкої медичної допомоги, 15 волонтерів-рятувальників Червоного Хреста та 5 екіпажів Мотохелпа. Під час 3rd Odesa Half Marathon було зафіксовано 2 госпіталізації, стан кожного - стабільний, без погрози життю. 
 
Нагадаємо, що Одеський півмарафон 3rd Odesa Half Marathon – один із семи етапів бігової ліги Run Ukraine Running League 2018, що включає у себе старти в п’яти містах України: Київ, Дніпро, Львів, Одеса, Запоріжжя. Ліга орієнтована на любителів бігу, серед яких по завершенню останнього етапу визначать переможців серед чоловіків та жінок. Головний приз Run Ukraine Running League 2018  – участь у престижному міжнародному марафоні.
 
Таким чином, 3rd Odesa Half Marathon став яскравою та мажорною нотою бігового літа 2018 року і вже передає своє естафету Ru nUkraine Running League 2018 в столицю нашої країни місто Київ, де відбудеться INTERSPORT RUN UA, старт якого буде даний вже 9-го вересня.

Переможці:
 
21,0975 км

Чоловіки:
1. Сергій Оксенюк – 1:12:09,2
2. Олександр Бабарика – 1:12:36,6
3. Анатолій Бондаренко – 1:14:38,2
 
Жінки:
1. Юлія Профіс – 1:20:34,3
2. Оксана Оксенюк – 1:20:46,7
3. Христина Богомягкова – 1:21:37,3
 
5  км

Чоловіки:
1. Олександр Крижевич – 16:25,6
2. Володимир Швець – 16:39,4
3. Роман Стоянов – 16:55,1
 
Жінки:
1. Олександра Заровна – 19:32,0
2. Тетяна Біловол – 19:50,4
3. Наталія Савюк – 20:30,8
 
2 км

Чоловіки:
1. Анатолій Ошурко – 6:58,9
 Жінки:
1. Ольга Глотова – 8:41,2
 
#давайбігтиразом!