Створили глобальний сервіс для любителів платівок

У лютому з'явився онлайн-сервіс RecordRadar, що дозволяє знайти треки зі своєї колекції Spotify на вінілі як в мережі-інтернет, так і фізичних магазинах. Його творці - одержимі меломани, Євген Дюгаїв та Нік Устинов з Риги.
Як взагалі люди шукають платівки? Гуглять адреси музичних магазинів, відвідують вінілові маркети і музичні ярмарки або серфят на найбільшому платівковому маркетплейсі Discogs, де можна знайти все що душа забажає. RecordRadar розшукує музику з користувацьких плейлистів Spotify в фізичних магазинах поблизу або онлайн, показує відстань до місця, ціну, умови доставки поштою і стан платівки.
 
Використовувати сервіс дуже просто: необхідно зайти на сайт RecordRadar.com, при цьому не потрібно встановлювати ніяких додатків і реєструватися - досить одним кліком авторизуватися через Spotify або Facebook. Сервіс працює однаково добре як на смартфоні iOS або Android, так і на комп'ютері. Доступні платівки можна сортувати за кількома показниками, наприклад, показувати тільки альбоми або сингли і фільтрувати результати за станом екземпляра.
 
У свою чергу, продавці, будь то магазини або приватники на вінілових базарчиках, отримують персональний QR-код, який можуть роздрукувати і вивісити в місцях продажу. Покупець сканує код смартфоном і відразу бачить, чи є в наявності платівки які його цікавлять.
 
«Минулого тижня був у Лондоні, де повно відмінних музичних магазинів, а часу в обмаль - викроїв час перед відльотом, - розповідає один із творців сервісу. - Запустив RecordRadar і на карті міста відразу побачив, в якому з них найбільше збігів з моєю Spotify-колекцією. Більш того, виявилося, що всього за квартал від мене магазин з трьома платівками, які давно хотів купити! Ноги в руки і через 15 хвилин три платівки придбані, ще залишився час з'їсти тако і вирушити на літак».
 
RecordRadar містить дані про 774 магазина (більше двох мільйонів платівок), які постійно поповнюються. Власники вінілових магазинів можуть зареєструватися і додати свій стік платівок, який буде оновлюватися автоматично. Буквально в перші дні роботи до сервісу приєдналися магазини Burkay з Відня і Vinylla з Риги.