Відключення світла: як підготуватись до можливого блекауту

Відключення світла: як підготуватись до можливого блекауту
21.05.2024
313
В Україні знов почались аварійні та планові вимкнення енергоживлення. Тим, хто вперше стикнувся з цією проблемою, доведеться обирати – або терпляче перечікувати «темні години», або потурбуватись про мінімальний комфорт. Деякі корисні пристрої пропонує магазин ВЕНКОН, інші товари можна придбати навіть в найближчому супермаркеті.

Що варто запасти на випадок вимкнення світла


  • Питна та технічна вода за нормою: 3 літри на добу на одну людину. Технічна вода на випадок, якщо водопостачання залежне від струму.
  • Готова їжа тривалого зберігання: консерви, «хлібці», печиво, шоколад, сухофрукти та горіхи, енергетичні батончики тощо. 
  • Ліки – адже аптека поруч з домом може не працювати.
  • Свічки та світильники на акумуляторі або батарейках. Також варто зробити запас батарейок.
  • Вологі серветки, інші засоби гігієни,
  • Радіоприймач на альтернативному живленні.
  • Тим, у кого на кухні електроплита, можна подумати про газову туристичну плитку. Але треба виконувати всі правила експлуатації – це небезпечний прилад.
Всі ці речі полегшують життя при нетривалих та нечастих вимкненнях енергоживлення. А що як ви працюєте вдома повний день, або в родині є той, чиє життя залежне від медичної техніки? Тоді варто придбати пристрій, який забезпечить енергопостачання на потрібний час. Вибір залежить від ваших цілей.



Альтернативні джерела живлення


Повербанк

Його вистачить, щоб зарядити, наприклад, смартфон та світильник, або ж ноутбук. Проте повербанк легкий та компактний, його зручно брати з собою в подорожі. Отже, він корисний не лише на випадок блекаута.

Ціна: від 300 грн. до 10 тисяч.
 

Портативна зарядна станція

Це оптимальний «квартирний» варіант, безпечний та зручний. Станція залежно від потужності може живити від кількох гаджетів до всіх важливих для вас приладів, включно з холодильником та кондиціонером. Сама портативна зарядна станція може заряджатись від генератора, автомобіля, сонячної панелі або ж від мережі.

Ціна: від 4000 грн. до кількох сотень тисяч.

Генератор

Звичайний побутовий генератор - це «вуличний» варіант, адже він працює досить голосно. Також серед недоліків – те, що він не може функціонувати безперервно і має «відпочивати» після кількох годин роботи. Також для генератора треба купляти паливо: бензин, дизель або газ.

Щодо потужних генераторів, які використовують для підприємств – це найкраще альтернативне джерело живлення. Але для приватного використання вони надто дорогі та великі.

Ціна:  від 4000 грн. до півтора мільйона грн.

Джерело безперебійного живлення

Цей прилад, більш відомий як UPS, вдома переважно встановлюють для персональних комп’ютерів. В випадку раптового вимкнення струму він допомагає без поспіху завершити роботу та зберегти зміни в програмах.

Більш потужні стаціонарні ДБЖ використовуються в охоронних системах, в медичних та фінансових закладах, а також в системах водопостачання, опалення та вентиляції.

Ціна: від 700 грн. до пів мільйона грн.

Портативні сонячні батареї

Ви точно бачили їх на вулицях українських міст: на зупинках громадського транспорту чи стовпах з ліхтарями. Подібні прилади можна використовувати і для побутових цілей.

Їхня найкраща і одночасно найгірша риса в тому, що вони залежні від джерела світла. Отже, влітку на дачі портативні сонячні батареї дуже ефективні, але в квартирі навряд чи суттєво допоможуть вирішити проблему енергопостачання.

Ціна: від 1500 грн. до 40000 грн.

Всі ці та інші товари можна знайти в інтернет-магазині ВЕНКОН і замовити з доставкою по Україні.

Отже, є багато способів навіть під час аварійних та планових вимкнень енергоживлення жити, працювати і наближати Перемогу. Заощаджуйте електроенергію та бережіть світло в собі!

Інформація на правах реклами

Лайфстайл KISS FM: ще більше цікавого