Розумна техніка, яка реально полегшує життя

Розумна техніка, яка реально полегшує життя
24.05.2024
230
Дивовижні пристрої, про які мріяли письменники-фантасти, майже всі вже втілені в життя. До деяких ми так звикли, що не уявляємо без них свій день. Але спочатку розберемось з термінологією.
  • Гаджет (від англ. gadget — пристрій): цікава технічна новинка, що поєднує в собі високі технології та цілком реальне застосування.
  • Смарт (від англ. smart — розумний): частина слів, яка не обов’язково вказує на наявність штучного інтелекту. Але, на відміну від класичного зразка, версія «смарт» зазвичай багатофункціональна та інтерактивна. Наприклад, розумний годинник чоловічий частково заміняє і смартфон, і фітнес-браслет, тоді як класичний наручний годинник – просто аксесуар, що показує час.
Smart техніку можна розділити на дві основні категорії: «розумний будинок» та індивідуальні гаджети. Повноцінних роботів для роботи або розваги (на кшталт електронних собак), а також мережеві технології використання штучного інтелекту (на кшталт GPT chat) розглянемо іншим разом.

Розумний будинок


На жаль, пристрої не вирішують за господаря, що і коли робити. Але вони програмуються заздалегідь, дистанційно керуються зі смартфону, можуть обмінюватися даними, розрізняти членів родини та навчатись. А головне - значно покращують побут. Найпопулярніша смарттехніка для дому:
  • Роботи-пилососи
  • Пральні та сушильні машини
  • Холодильники, кавоварки та мультиварки
  • Кліматичні системи для опалення, кондиціювання та зволоження
  • Розумні аудіоколонки та телевізори



Індивідуальні гаджети


Смартфон

– найважливіший пристрій для багатьох людей. Він вміщує в собі все життя: контакти, спогади, пошук інформації, соціальні мережі, роботу та розваги. Є навіть психічний розлад, який має назву номофобія — це страх залишитись без телефону або можливості ним користуватися.

Смартгодинник

– це поки недооцінений гаджет, який поєднує в собі деякі функції телефону, фітнес-браслету та інших пристроїв. А головне – він звільняє руки від смартфону, який з часом не стає меншим або легшим. З розумним годинником можна займатися чим завгодно, залишаючись на зв’язку та керуючи іншою технікою.

Найвідоміші розумні годинники ─  це Apple Watch і Samsung Galaxy Watch. Але інші виробники також пропонують цікаві моделі: Polar, Garmin, виробник всього на світі Xiaomi, дім годинників Fossil, а також менш відомі Rollme, Zeblaze та Lemfo.

Функції розумного годинника


  1. Зв’язок: голосові дзвінки через Wi-Fi або мобільний зв'язок, текстові повідомлення SMS та застосунків.
  2. Комунікації: електронна пошта, месенджери та соціальні мережі.
  3. Фінанси: безконтактна оплата з NFC.
  4. Інформація: голосовий асистент.
  5. Здоров’я: крокомір, калораж, пульсоксиметр, ЕКГ, артеріальний тиск, контроль сну, рівня стресу та інші. Планування: календар, нагадування.
  6. Збереження даних: програми, музика, контент.
  7. Керування: зв’язок зі смартфоном, навушниками, аудіоколонками та іншими розумними пристроями.
Як це буває і з іншими технологічними новинками, вартість розумних годинників завдяки конкуренції виробників вже досить бюджетна, на сайті deka.ua можна обрати смартгодинник від 6000 грн.


Смарткільце

– це мініатюрний гаджет, який, можливо, колись замінить смартгодинник. Перші розумні кільця були створені для відстеження стану здоров'я та самопочуття, як фітнес-браслети. Новинка WIZPR Ring також взаємодіє з іншими розумними пристроями та асистентами штучного інтелекту. Кільце сприймає і передає голосові команди, а потім через навушники власнику озвучує відповідь.

Що виробники розумної техніки вигадають завтра? Побачимо. А поки – бажаємо вам слухняної техніки та приємних покупок!

Інформація на правах реклами

Лайфстайл KISS FM: ще більше цікавого