Як дістатися до найближчих до України аеропортів

Як дістатися до найближчих до України аеропортів
04.06.2024
126
Вже третій рік через повномасштабне вторгнення росії українці можуть скористатися авіатранспортом тільки за кордонами країни. Отже, якщо ви плануєте далеку подорож, доведеться ретельно вибирати, з якого аеропорту її почати і як до нього зручніше дістатися. Розглянемо найпопулярніші варіанти.


Польща


Це головна брама в Європу для українців, які подорожують. Це також країна, яка прийняла найбільшу кількість наших біженців. Тут добре розуміють та дублюють українською мовою вуличні вказівники та голосові оголошення. В Польщі багато аеропортів, до яких легко дістатися з України.

1. Варшава, аеропорт Шопена

Аеропорт імені Фредеріка Шопена - найбільш завантажений в країні, адже на його частку припадає близько 50% перевезень. Є хабом для польських авіаліній LOT та низки світових авіакомпаній, які здійснюють рейси до США, країн Азії та, звісно, Європи. Аеропорт розташований в районі Окенце за 10 км від центру столиці.

2. Варшава-Модлін

Другий аеропорт польської столиці також є міжнародним і посідає 5 місце в країні за завантаженістю. Модлін знаходиться за 40 км від центру Варшави, у Новому-Дворі-Мазовецькому. 

Як дістатись до Варшави: найзручніший варіант - потяг Intercity з Києва; але на цей популярний маршрут важко «піймати» квитки. Альтернатива – автобус компанії «Зелений слон 7» чи інших.

3. Краків, аеропорт Яна Павла II

Аеропорт імені Папи Римського Яна Павла II – на 2 місці за обсягом перевезень в Польщі. Він розташований за 11 км від центру Кракова в районі Баліце. Як дістатись: потяг з пересадками зі Львова або Києва до Перемишля, а потім до Кракова, або автобус.

4. Люблін

Одне з найближчих місць до кордону з Україною через пункт пропуску Ягодин. Невеликий аеропорт біля міста Свідник,тим не менш, здійснює перевезення до кількох європейських країн. Як дістатись: автобусом.

5. Ряшів-Ясінка

Аеропорт розташований в межах села Ясінка, в 10 км від центру міста Ряшів (польською – Жешув). Ця місцевість також поблизу українського кордону, лише в 160 км від Львова. Як дістатись: автобус - це найзручніший варіант.Словаччина


Найближчий до України словацький аеропорт - Кошиці. Другий за завантаженням аеропорт країни розташований всього в 98 км від Ужгорода. Як дістатись: автобусом.

Румунія


Аеропорт імені Штефана Великого знаходиться у селищі Сальча в 12 км від румунського міста Сучава, або ж за 80 км від українських Чернівців. Як дістатись: автобусом.

Молдова


Кишинів. Головний аеропорт країни розташований в 13 км від молдавської столиці. Від пункту пропуску Паланка на українському кордоні до аеропорту - близько 130 км, від Одеси - 194 км по автодорогам. Як дістатись: автобусом.

Угорщина


Дебрецен. Аеропорт в другому за величиною місті Угорщини - найближчий до України. Від пункту пропуску Чоп до нього 120 км. Як дістатись: автобусом.

Чехія


Прага. Аеропорт імені Вацлава Гавела – головний в країні. Знаходиться в районі Рузине, або Прага-6. Звісно, в України з Чехією немає спільного кордону. Отже, щоб дістатись до аеропорту в Празі, треба подорожувати – найкраще через Польщу. Як дістатись: потяг з пересадками, літак або автобус.


Пам’ятка для пасажирів літаків

  • Заздалегідь прочитайте правила перевезень тієї авіакомпанії, яку обрали - вони можуть відрізнятися від загальноприйнятих.
  • Варто також вивчити список предметів, які заборонено ввозити чи вивозити з країн, які ви відвідаєте під час подорожі.
  • Зважте та поміряйте свою ручну поклажу та багаж, за винятком того, що берете тільки в дорогу, щоб не доплачувати на місці.
  • Розрахуйте час так, щоб у вас був запас на несподівані затримки в дорозі.
  • Вивчіть альтернативні види транспорту, якими ви зможете дістатись до аеропорту з найближчого міста.


Переваги подорожі автобусом до аеропорту

Головна – це відсутність пересадок та пов’язаного з ними клопоту. Зі свого міста в Україні, де може навіть не бути залізничного вокзалу, ви потрапите прямо до терміналу потрібного вам аеропорту.

Автобусних рейсів зазвичай більше, ніж рейсів потягів, отже, легше вибрати зручний час подорожі. На потяг складно дістати квитки і їх потрібно брати заздалегідь. Отже, якщо у вас невизначені плани - подорож автобусом чудова опція, адже квитки можна взяти навіть у день відправлення.

Перевізник потурбується про ваш комфорт в дорозі: туалет, кондиціонер, Wi-Fi, мультимедійні пристрої. Ваша безпека та успішний перетин кордону – також прерогатива автобусного перевізника.

Переваги компанії «Зелений Слон 7»

  • Автобуси за кордон відправляються щодня до десятка країн. Зокрема до аеропорту імені Фредеріка Шопена відправляється шість автобусів щодня (Актуальний розклад автобусів на рейс Харків - Варшава).
  • Компанія виконує рейси комфортабельними автобусами туристичного класу, що обладнанні усім необхідним для комфортної та безпечної подорожі.
  • Усі автобуси мають на борту старлінк, тому швидкісний Wi-Fi працює впродовж всієї дороги.
  • На зупинках для відпочинку є комфортні вбиральні, також компанія «Зелений слон 7» пригощає пасажирів кавою та чаєм.
  • Також компанія пропонує індивідуальні трансфери до аеропортів та міст Європи комфортабельними автобусами VIP класу.Отже, наближаємо Перемогу, щоб небо над вільною Україною стало безпечним, і українці мали можливість легко подорожувати світом!

Інформація на правах реклами

Лайфстайл KISS FM: ще більше цікавого