Як вибрати і купити якісне саке: гід для новачків

Як вибрати і купити якісне саке: гід для новачків
29.11.2024
103
Саке - не найпоширеніший в Україні алкогольний напій. Але, спробувавши його одного разу, ви значно розширюєте свій досвід у дегустації алкоголю з різною історією, культурним підґрунтям і складом. Для кращого розуміння саке рекомендуємо спочатку більше дізнатися про нього. А придбати оригінальні пляшки прямо з Японії найпростіше за посиланням: https://goodwine.com.ua/ua/krepkie/prochie-krepkie/sake.html.

Що потрібно знати про саке


У перекладі з японської саке - це алкоголь. Якщо ж говорити про конкретний напій на основі рису, який багато іноземців називають саке, то він називається Ніхонсю. До Японії алкоголь із рисової сировини прийшов із Китаю близько 1000 років тому.

Для виготовлення саке підходять тільки деякі сорти рису. Найпопулярнішими вважаються Ямаданісікі, Гохьякумангок і Міяманісікі завдяки високому вмісту крохмалю в серцевині зерна. Стандартна міцність напою - до 20 %, кінцевий показник залежить від технології виробництва.

Якість саке визначається показником полірування. Він свідчить про те, скільки зерна подрібнюється й очищається від жирів і білків із поверхні, щоб вивільнити крохмаль із серцевини. Потім він перетворюється на цукор під дією особливої цвілі кодзі. Що більше рису подрібнюється, то дорожчою буде пляшка готового напою.

Тепер про ферментацію. Найпоширеніший її алгоритм:
  1. Промити, пропарити й охолодити рис.
  2. Розкласти невелику частину зерна на столах із дерева і додати спори цвілі кодзі, щоб крохмаль розщеплювався.
  3. Додати ще рису, дріжджів і бактерій, щоб посилити ферментацію з крохмалю в цукор і з цукру в спирт.
Перед розливом по пляшках у напій можуть додавати ще спирт, а після - пастеризувати.

На що звернути увагу, перш ніж купити напій


Усе саке можна умовно розділити на так звані стилі:
  1. Daiginjo. Напій супер-преміум-класу, ступінь полірування - 50 %. Смак - фруктовий, чистий і витончений, аромат - квітковий.
  2. Ginjo. Саке преміального класу, ступінь полірування - 60 %. Смак - складний, пікантний, аромат - насичений і злегка пряний.
  3. Honjozo. Ще один представник класу преміум. Виготовляється з рису зі ступенем полірування 70 %. Аромат такого напою менш виражений, смак - збалансований і зрозумілий, насичений рисовий.
  4. Junmai. У перекладі з японської означає «чистий рис». У складі такого саке тільки рис, дріжджі, пліснява кодзі та вода. Смак - насичений і складний.
  5. Futsushu. Вважається базовим столовим саке. Ступінь помелу не обмежується, як і вибір сорту рису, інших добавок. У цій бюджетній категорії теж можна знайти якісні напої з багатим смаковим профілем.
Перші два різновиди, як правило, подають охолодженими. Honjozo і Junmai - менш вибагливі в плані температури, їх часто ставлять на стіл із повноцінними стравами і закускою.

Інформація розміщена на правах реклами



Лайфстайл KISS FM: ще більше цікавого