Запрошуємо на ARTEFACTЗапрошуємо до Чорнобильської зони відчуження на активацію ARTEFACTу – інтерактивної діджитал-скульптури, яка боротиметься із фейками та постправдою.

Цей медіаоб’єкт відсилає нас до фантастичної повісті братів Стругацьких «Пікнік на узбіччі», а також до екранізації Тарковського — фільму-притчі «Сталкер». Цей твір став своєрідним пророцтвом, і 1986 року Зона відчуження, описана в повісті, стала реальною. Настав час з’явитися і ARTEFACTу, що за допомогою штучного інтелекту зможе відповісти на найважливіші питання і привернути увагу до проблеми медіаграмотності та свідомого споживання інформації. 

 

Лише 200 представників ЗМІ з усього світу зможуть на власні очі побачити, як у зоні відчуження оживеARTEFACT, і наживо поспілкуватися зі скульптурою. Решта зможе спостерігати за активацією крізь медіа та матиме змогу поставити Артефакту питання через діджиталплатформу сайту artefact.live.

 

На заході також відбудеться презентація саундтреку до цієї скульптури з використанням «Звуків Чорнобиля», який був написаний головним автором проекту, українським митцеммедіамистецтва RASSVETв колаборації з номінантомГремі Крістоф Етьє (TELEPOPMUSIK)

 

Головна ідея проекту ARTEFACT – закликати до свідомого споживання та розповсюдження інформації. Сьогодні через загальне перенасичення інформаційного простору, засилля фейківпостправди та загальну інформаційну перенасиченість. Це стає

найважливішою проблемою сучасності, що вже впливає на всі аспекти нашого життя.

 

ARTEFACT  міжнародний культурно-соціальний проект, який не несе під собою комерційної основи або інтересів політичних сил та реалізується за підтримки Українського Культурного Фонду, Міністерства інформаційної політикиУкраїни, Міністерства культури України, Міністерства екології та природних ресурсів України та Державного агентства з управління зоною відчуження.