Грандіозний вихід на біржу: Warner Music Group провела найбільше IPO з початку 2020 року

Звукозаписна компанія Warner Music Group, яка співпрацює з такими музикантами, як Ed Sheeran, Lily Allen, Bruno Mars і Coldplay, провела найбільше з початку 2020 року первинне розміщення акцій (IPO) на $ 1,9 млрд.Торги акціями компанії відкрилися на біржі Nasdaq 3 червня. 
У перший же день торгів котирування акцій Warner Music Group, що торгуються під тікером WMG, підскочили майже на 20% до ціни IPO. В результаті компанія вирішила збільшити обсяг розміщення з 70 млн до 77 млн ​​акцій і продала їх в середньому по $ 25 за штуку. В результаті сумарна капіталізація звукозаписної фірми з Лос-Анджелеса склала $ 12,75 млрд, про це повідомляють Finanсial Times. Це майже збігається із заданою метою: досягти капіталізації в $ 13 млрд.
 
Про свої плани вийти на IPO Warner Music заявили ще на початку лютого, але тоді цьому перешкодила пандемія COVID-19. Вихід компанії на біржу стався на тлі зростаючої популярності і капіталізації стрімінгових сервісів, чиї акції цієї весни злетіли всупереч падінню ринку.

Warner Music належить мільярдерові радянського походження Леоніду Блаватнику. IPO дозволило йому збільшити фінансування своєї компанії без втрати контролю над нею. Як розповів гендиректор компанії Стівен Купер, вихід на біржу дозволить Warner Music, яка в останні роки розширювала список своїх активів, робити нові придбання.
 
Народжений в Одесі Блаватник сколотив свої статки на нафті і промислових активах. Він купив Warner Music Group в 2011 році за $ 3,3 млрд на тлі невизначеності в музичній індустрії через масовий перехід на цифрові носії. Під його керівництвом WMG навчилася отримувати 60% своєї виручки саме від продажів «в цифрі». З 2015 року продажі компанії виросли в півтора рази (18% світового ринку), чистий прибуток за підсумками 2019 року склала близько $ 300 млн при виручці $ 4,5 млрд.